Dnes je nedeľa, 25.september 2022, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vieme, aká žena ich chytí za srdce: Ján Koleník a Jozef Vajda prezradili detaily!

máj 31, 2016 - 10:23
Prípravy na galavečer Slovenka roka vrcholia. Slávnostným vyhlasovaním ankety v nedeľu 5. júna vás budú sprevádzať dvaja charizmatickí muži. Herci Slovenského národného divadla JOZEF VAJDA a JÁN KOLENÍK prezradili, ako sa na galavečer chystajú, či majú trému a aká je ich súkromná definícia ženy.
Foto: 

Slávnostné vyhlásenie ankety Slovenka roka sa každý rok odohráva v historickej budove SND. Je vám prirodzenejšie stáť na tomto javisku v pozícii herca alebo moderátora? Ste ako herec istejší?

Jozef: Celý život stojím na tomto javisku ako herec, beriem túto scénu ako moju alma mater. Ako herec som tu doma, nuž a ako moderátor som tu ako hosť. Avšak v oboch rolách sa cítim veľmi príjemne.

Ján: Určite áno, ale ani ako herec si nemôžem byť nikdy ničím istý. Obdivujem moderátorov, ktorí vedia byť pohotoví, prirodzení a vtipní. Mne to, zatiaľ, nejde.

Zvykne mať ostrieľaný herec vášho rangu ešte trému pred vystúpením alebo priamym prenosom?

Jozef: Myslím, že napätie má každý pred priamym prenosom. Nie je to ani tak tréma, ako pocit zodpovednosti voči divákom, aby všetko dobre dopadlo. Ja ho prekonávam tým, že sa veľmi teším na túto slávnostnú príležitosť. Je to pre mňa česť, že môžem osloviť úspešné slovenské ženy a pripravujem sa tak sústredene ako pred každou divadelnou premiérou.

Ján: Mávam takú tú zdravú pred podaním výkonu. Je to vlastne podobné ako u Jožka, tréma spojená so zodpovednosťou za to, čo robím, tréma, ktorá pramení z pokory a opatrnosti.

Máte nejakú špeciálnu prípravu na tento galavečer?

Ján: Naučil som sa naspamäť texty, vyčistil oblek, ožehlil košeľu... (smiech) Tento večer patrí dámam, zaslúžia si úctu, treba sa pripraviť, nech to má úroveň voči nim a ich práci.

 Viac sa dočítate v aktuálnom čísle časopisu SLOVENKA!

- - Inzercia - -