Dnes je piatok, 22.október 2021, meniny má: Sergej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Adam Ďurica útočí na rádiové rebríčky s piesňou Spolu

jún 28, 2016 - 18:00
Slovenský hudobník Adam Ďurica zverejnil singel Spolu. O text novinky sa postaral Vlado Krausz, s produkciou zas pomáhal spevák a gitarista kapely Hex Peter "Ďuďo" Dudák.
Foto: 
Adam Ďurica/Spolu

"Tentoraz najskôr Vlado napísal text a až potom som ho ja zhudobnil. Text vznikal na vopred určenú tému. Svoje prvé demo som následne poslal Ďuďovi a ten ho upravil. Takže úspešná zostava z čias Mandolíny zostala nezmenená," povedal o nahrávke 28-ročný muzikant a dodal, že chcel priniesť skladbu, ktorá človeka povzbudí a nabije ho energiou. Spolu je prvou ukážkou z rovnomenného albumu, ktorý interpret plánuje vydať tento rok na jeseň.

maxresdefault.jpg

Foto: 
Adam Ďurica/Spolu

Fanúšikovia a fanúšičky si k piesni môžu pozrieť aj videoklip, ktorý vznikol pod režisérskou taktovkou Ondřeja Urbanca v Prahe. Ten v minulosti spolupracoval s formáciami Slza, Support Lesbiens, Tata Bojs či Rytmusom. "S Adamom sa mi robilo veľmi dobre. Je to mladý a talentovaný slovenský interpret a k natáčaniu pristupoval veľmi profesionálne. Od samého začiatku mal presnú predstavu ako by mal klip vyzerať, čiže i vďaka nemu sme to zvládli na výbornú a nenechali sme sa odradiť ani nepriaznivým počasím,“ priblížil prácu s interpretom Urbanec. „Základom bolo makať, kým neprší. Chcel som, aby klip bol slnečný s pozitívnou energiou a nám ako naschvál stále pršalo. Oslava a všetky tie kulisy, ktoré sú vo videoklipe vidieť, museli byť kvôli silným prehánkam trikrát zbalené a znova naaranžované. Ale nakoniec sa počasie umúdrilo a na záver bola aj párty v bazéne,“ doplnil režiséra hudobník. 

Adam Ďurica - Spolu

Autor: 
Youtube

- - Inzercia - -