Dnes je nedeľa, 05.december 2021, meniny má: Oto
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Holandsko darovalo Slovensku kvetinový záhon v tvare predsedníckeho loga

júl 06, 2016 - 14:51
Vyvrcholením holandsko-slovenskej spolupráce v rámci predsedníckeho Tria je symbolické odovzdanie predsedníctva. Jeho súčasťou bolo odhalenie kvetinového loga slovenského predsedníctva v Rade EÚ pred historickou budovou Slovenského národného divadla. Kvetinový záhon, ktorý je darom veľvyslanectva Holandského kráľovstva na Slovensku historicky prvému slovenskému predsedníctvu v Rade EÚ, tvorí 3000 rastlín z holandských a slovenských okrasných škôlok.
Foto: 
SK-EU2016
Záhon v tvare loga slovenského predsedníctva slávnostne odhalili veľvyslanec Holandského kráľovstva v SR Richard van Rijssen, vedúci služobného úradu Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Pavol Sýkorčin a starosta mestskej časti Bratislava – Staré mesto Radoslav Števčík.
 
„Spolupráca krajín je základným stavebným kameňom fungovania Európskej únie. Dar od holandského partnera je príkladom výborných vzťahov medzi našimi krajinami. Som presvedčený, že Slovensko v nasledujúcich šiestich mesiacoch dokáže prispieť k lepšej budúcnosti Európskej únie a jej občanov." povedal vedúci služobného úradu Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Pavol Sýkorčin.
 

Kvetinové logo tvoria kríky červených ruží odrody Rosa Rally 'Bokrapolo', vysoká modrá Levanduľa úzkolistá, čisto biely Flox šidlolistý, Tunberia krídlatá biela, Surfínia biela či upokojujúci Krušpán vždyzelený. Kvetinový záhon tiež odzrkadľuje filozofiu zeleného mesta, ktorú Holandsko začalo uplatňovať v roku 2002.

 „Za jeden a pol dňa Slovenská republika prevezme po prvý raz predsedníctvo v Rade EÚ. Urobí tak v neľahkých časoch. Výzva je obrovská. Ale napriek všetkému, je to čas byť hrdý na rolu, ktorú Slovensko zohrá a ktorú musí zohrať v Európe. Zároveň to bude pre Slovensko možnosť ukázať svoju krásu, živelnosť a silu. A ak to môžem povedať, som skutočne presvedčený, že túto výzvu zvládne. Ako odchádzajúce predsedníctvo, Holandsko, vzdáva hold svojmu nástupcovi. Sme presvedčení, že Slovensko urobí to, čo je potrebné; a aj omnoho viac," povedal veľvyslanec Holandského kráľovstva v SR Richard van Rijssen.

Aktuálne predsednícke Trio tvorí Holandsko, Slovensko a Malta. V rámci šesťmesačnej rotácie predsedníctiev Holandsko odovzdá predsedníctvo Slovensku 1. júla. Slovensko potom na konci roka odovzdá predsednícku štafetu Malte, ktorá bude Rade EÚ predsedať od 1. januára 2017.

 

- - Inzercia - -