Dnes je sobota, 28.máj 2022, meniny má: Viliam
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Kráľovná bratislavského móla: Andrea Verešová tvárou BMD aj v Prahe!

október 05, 2016 - 09:58
V uplynulých dňoch sa na 11. ročníku Bratislavských módnych dní opäť predviedla jedna z našich najkrajších modeliek ANDREA VEREŠOVÁ v nádherných modeloch Janky Pištejovej. Nikto z prítomných nepochyboval o tom, že bola jednoznačne najväčšou hviezdou predvádzacieho móla. Do Bratislavy prišla Andrea aj v sprievode svojho charizmatického manžela Daniela Volopicha, ktorý jej nadšene tlieskal v prvom rade.
Foto: 
Ramon Leško

Už jedenásť rokov predstavujú Bratislavské módne dni tú najlepšiu domácu módu s esenciou zahraničných módnych tvorcov. Tento rok ním bol taliansky návrhár Stefano Pellicceria. 

Teším sa na výbornú atmosféru

Na jesennej časti sa predstavili slovenské návrhárske špičky ako Lukáš Kimlička, Jana Jurčenko, Veronika Hložníková, Richard Rozbora, Zlatica Hujbertová a mnohí ďalší... Jednou z najúspešnejších je každoročne módna šou Jany Pištejovej, ktorá sa aj tentoraz mohla pýšiť ďalšou fantastickou ženskou kolekciou. Kráľovnou večera bola neprehliadnuteľná Andrea, ktorá na mólo vniesla svoj charakteristický sexepíl, šarm a eleganciu. „Je pre mňa vždy radosť predvádzať Jankine modely, pretože odzkadľujú čistú a rafinovanú ženskosť. Veľmi sa mi páči, že je kreatívna a originálna a vždy vytvorí takú kolekciu, ktorá ma absolútne nadchne. Tentoraz použila barokovo-secesný ornament a pohrala sa aj s výšivkami lúčnych kvetov. Ona sama je pre ženy inšpiráciou,“ povedala na adresu módnej návrhárky.

ram_5531.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Andrea sa stala neodmysliteľnou súčasťou tejto prestížnej módnej udalosti, a ako sama hovorí, patrí medzi jej najobľúbenejšie: „Je pre mňa veľká česť byť súčasťou tohto najväčšieho módneho podujatia na Slovensku, ktoré má dlhoročnú tradíciu. Vždy sa veľmi teším, pretože je tu výborná atmosféra.“ Počas štvordňového maratónu prehliadok sa v rámci projektu Hľadáme nové tváre módnej scény predstavili autorské kolekcie šiestich mladých tvorcov. Slovenská kráska tak ocenila aj iný rozmer Bratislavských módnych dní: „Každý rok sa utvrdzujem v tom, že Slovensko má veľké množstvo zaujímavých talentov, s ktorými sa oplatí pracovať. Práve vďaka takýmto akciám majú možnosť sa prezentovať a posúvať ďalej. “  

Všetko sa dá zladiť

Keďže je Andrea stále pracovne vyťažená, cestovanie je jej rutinnou záležitosťou. Priznáva, že za tie roky ani nestihla spočítať, koľko krajín precestovala, ale zdá sa, že ju to nikdy neprestane baviť. „Som vďačná za to, že prostredníctvom svojej práce som mohla precestovať množstvo krajín, spoznať rôzne kultúry, a vidieť svet aj cez iné dioptrie. Tento rok sme s rodinkou počas dovolenky tiež veľa cestovali, najviac sa nám páčilo v Saint Tropez,“ rozpráva s úsmevom rodená Žilinčanka. „Keďže som často mimo domova, snažím sa vyberať hotely, ktoré sú komfortné, priestranné a majú dušu. Chcem sa tam cítiť príjemne a v určitom smere tam mať aj pocit domova. Preto často siaham po overených hoteloch, ktoré mi prirástli k srdcu.“ A keďže prišla do nášho hlavného mesta v spoločnosti svojej polovičky, vybrala si romantický a štýlový boutique hotel situovaný v srdci historického centra.

ram_5617.jpg

Foto: 
Ramon Leško

„Je to krásny hotel s atmosférou, úplne ma dostal ten nadčasový krb uprostred izby,“ pochvaľuje interiér päťhviezdičkového hotela Arcadia a zaľúbene pozerá na svojho manžela. Medzi nimi je stále citeľná tá rozprávková láska. Andrea to len potvrduje: „Dan je naozaj úžasný. Budúci rok v marci oslávime naše desiate výročie manželstva a ešte stále je presne taký, ako v deň, keď som ho spoznala. Som rada, že ho môžem mať nablízku a je so mnou vždy, keď mu to práca dovolí.“ Iskra v jej očiach hovorí za všetko. Zdá sa, že Andrea je naozaj prototypom ženy, ktorá vie zladiť dokopy efektívne rodinu aj prácu, a byť šťastná po každej stránke. „Všetko v živote sa dá zladiť, len treba chcieť. Najdôležitejšie je aj tak zdravie mojej rodiny,“ uzatvára naša najúspešnejšia Miss.

JANA MUTŇANSKÁ