Dnes je pondelok, 08.august 2022, meniny má: Oskar
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Osud Lea sleduje celý svet: Tento chlapec si prešiel naozaj trpkou cestou za šťastím

november 30, 2016 - 14:48
Život si nevyberá. Či ste žena, či ste muž, či ste dieťa, alebo dôchodca. Každý z nás si svoje bremeno nesie sám, no niektorí z nás si toho musia preniesť viac, než by bolo únosné.
Foto: 
instagram.com/isupersheng/

Podobným príbehom si prešiel a stále precháda aj dvadsaťročný Leo. Tento mladík je študentom na prestížnej americkej univerzite, baví ho filmová tvorba a fotografia. Na tom by samozrejme nebolo nič zvláštne, ani nejako výnimočné.

leo_4.png

Foto: 
instagram.com/isupersheng/

Leo Sheng si so sebou nosí ale jedno malé "tajomstvo". Pred dvadsiatimi rokmi sa totiž narodil ako dievča. Už na základnej škole sa ale necítil dobre vo vlastnej koži. Nechápal ale prečo, pojem transsexuál mu bol samozrejme neznámy. 

Nemali to ľahké

Keď Leova mamina začala chápať, že jej dcéra sa mala narodiť ako syn, nevedela, čo bude robiť. Bolo pre ňu a aj pre jej vtedy ešte dcéru problém dostať sa na dobrú školu, keďže predsudky boli a vždy budú. 

leo_8.png

Foto: 
instagram.com/isupersheng/

Leo v začiatkoch svojej puberty začal liečbu, ktorá ho postupom času menila na muža. Hormóny a niekoľko operácií z neho spravilo to, ako vyzerá dnes. Nikoho by ani len nenapadlo, že Leo bol dievčaťom.

leo_7.png

Foto: 
instagram.com/isupersheng/

Rozhodol sa pomáhať

Leo sa už netají tým, čím si prešiel a snaží sa pomáhať všetkým, ktorý sa s podobným osudom stretli. Stal sa z neho rečník na rôznych podujatiach pre transsexuálnych ľudí a snaží sa im dodať dostatok odvahy na všekto, čoho sa sami boja. 

leo_1.png

Foto: 
instagram.com/isupersheng/

Leo trvdí, že nikdy neoľutoval jeho rozhodnutie, zmeniť sa fyzicky na muža, pretože mentálne mužom vždy bol. 

- - Inzercia - -