Dnes je nedeľa, 05.december 2021, meniny má: Oto
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Vianoce športových hviezd kedysi a dnes: Takto ich trávia Cibulková, Hamšík, Tóth a iní!

december 25, 2016 - 09:21
Počas roka pútajú výnimočnými výkonmi. V sviatočných dňoch sa z nich stávajú bežní ľudia v atmosfére výnimočnej pre všetkých.
Foto: 
Archív osobností

Dominika Cibulková: Z Floridy k stromčeku 

Dominika Cibulková priletí z Floridy, kde sa venuje tréningom a kondičným prípravám, na Slovensko len dva dni pred Štedrým dňom. „Celú výzdobu má na starosti mamina, po našom príchode je vždy všetko tip-top. Priznám sa, tento rok budeme mať umelý stromček, no keď budeme mať deti a dostatok času, určite to zmeníme a užijeme si aj vôňu živého vianočného stromčeka.“ A bude tenisová šampiónka počas sviatkov aj trénovať? „Počas celého roka mám pohybu nad hlavu, a tak je na Vianoce mojou jedinou aktivitou prepínanie televízora. Už sa na to veľmi teším,“ dodáva so smiechom Dominika, ktorá je známa perfekcionistka, a preto aj darčeky pre blízkych má vymyslené a aj zadovážené už dva týždne pred Vianocami.

picmonkey_collage1.jpg

Foto: 
Archív Dominiky Cibulkovej, SITA

Marek Hamšík: O jedného viac 

U Hamšíkovcov budú tieto sviatky úplne iné, než tie predošlé. „Keďže sa nám okolo Vianoc narodí dcérka, prvýkrát budeme na sviatky v Taliansku. Dodržíme však všetky tradície ako na Slovensku, vrátane živého stromčeka. Vôňa ihličia tak ako vôňa kapustnice či vyprážaných dobrôt k Vianociam jednoducho patrí,“ prezradil Marek krátko predtým ako jeho manželka Martina porodila dcéru Melissu.  Marekove deti už dávno napísali Ježiškovi a túžobne očakávajú, čo ich pod stromčekom poteší. „Vždy si spomeniem, akú veľkú radosť som mal z veľkého traktora, ktorý som dostal ako trojročný. Nič sa mu nevyrovnalo. Bol skoro taký veľký ako ja v tom čase,“ spomína so smiechom hrdý tatino a skvelý futbalista.

hamsik_3.jpg

Foto: 
Archív osobností

Jana Dukátová: Stromček v kvetináči 

„Pamätám si, že ako dieťa ma najviac nadchol bicykel RMX-ka, ktorý som si našla pod stromčekom. Bola to vtedy veľká frajerina,“ hovorí Jana Dukátová. Sviatočnú vôňu Vianoc jej pripomína škorica, klinčeky a živý stromček, ktorý nemá v stojane, ale v kvetináči. A nájdu sa pod ním aj darčeky? „Samozrejme, že nájdu, ale vždy ich zháňam až na poslednú chvíľu. No chcem sa polepšiť,“ hovorí naša známa kajakárka. A hoci mnohí športovci cez Vianoce upustia od tvrdých tréningov, jej sa poľavenie netýka. „Trénujem vždy predpoludním, štedrá večera tak chutí oveľa lepšie,“ smeje sa.

picmonkey_collage2.jpg

Foto: 
Archív osobností

Dominik Hrbatý: V objatí s dcérkou

Vianoce Dominika Hrbatého sa ešte pred niekoľkými rokmi krútili aj okolo tréningov. Dnes je všetko inak a náš vynikajúci tenista si uvedomuje, aké krásne je prežiť ich len a len s rodinou. „Počas Vianoc sa venujem výhradne rodine a dcérke. Zoznam darčekov je odškrtaný a splnený, sviatky sa môžu začať,“ prezrádza Dominik. A o akom darčeku sníval on ako dieťa? „Túžil som po bicykli a Ježiško ma počul a prianie mi splnil. Dostal som strieborný favorit, mal som neuveriteľnú radosť, dodnes si občas predstavujem, ako stál pod stromčekom,“ hovorí.

Matej Tóth: Vianoce na manželkiných pleciach 

U Tóthovcov sa Vianocami nesie vôňa ihličia. „Počas Vianoc dom vonia úplne inak. Nedá sa to opísať, myslím, že to každý z nás pozná a vníma tú inú vôňu už od detstva.“ Matej Tóth priznáva, že gro príprav na Vianoce ponecháva na svoju manželku. „Je úžasná, zariadi a stihne všetko. No a ako každý rok riešim darček pre ňu na poslednú chvíľu,“ kajá sa s úsmevom náš olympijský chodec, ktorý za svoj úspech vďačí najmä pevnej vôli a pravidelnému trénovaniu. Neminie ho to ani počas najkrajších sviatkov roka. „Väčšinou sa síce snažíme nastaviť plán tak, aby boli tréningy počas Vianoc voľnejšie, ale úplné voľno nehrozí.“

matej_toth.jpg

Foto: 
Archív osobností

Veronika Velez-Zuzulová: Umelý kapor?

Naša lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová miluje zimu a Vianoce každou bunkou svojho tela. Ctí tradície a Vianoce si nedokáže predstaviť bez živého stromčeka. „Musíme mať živý stromček. S umelým to nie je tá pravá atmosféra. To by už potom mohol byť umelý aj kapor,“ smeje sa. Veronika si však ani tento rok nepohovie toľko, koľko by chcela, už pár dní po Vianociach ju čakajú preteky. „Je to ako každý rok, treba sa venovať aj tréningu,“ hovorí. A aký darček ju ako dieťa najviac potešil? „Spomínam si, ako som raz dostala tenisovú raketu a nové lyže. Hneď som oboje musela vyskúšať.“

velez_zuzlova.jpg

Foto: 
Archív osobností

MIKULÁŠ KOČAN

- - Inzercia - -