Dnes je utorok, 21.september 2021, meniny má: Matúš
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Petra Vajdová o vzťahoch: Nemám rada slabochov

január 11, 2017 - 09:24
Najšťastnejšia je vraj vtedy, keď sa dobre vyspí a zobudí sa v rodičovskom dome. Talentovaná herečka PETRA VAJDOVÁ (31), ktorú vídame v seriáloch i divadle, Slovenke prezradila, kto v živote jej najviac našepkáva, i to, akého muža najviac obdivuje.
Foto: 

Petra, od istého momentu sa vám aj vďaka televízii začalo viac dariť a ľudia vás spoznávajú na ulici asi častejšie ako v čase, keď ste účinkovali len v divadle alebo sa venovali dabingu. Je vám pozornosť médií a fanúšikov príjemná?

Vážim si každého človeka, ktorý príde do divadla alebo pozerá naše seriály. Mám veľmi rada spätnú väzbu od ľudí, je to príjemné, keď vás ľudia na ulici spoznávajú. Robíme to hlavne pre nich a pre to, aby mali zážitok a my sme im mohli spríjemniť deň či večer. Je mi to príjemné, no na druhej strane si nemyslím, že sa musím za každú cenu prezentovať v médiách. Stále sa cítim viac divadelná herečka a potrebujem si zachovať tvár hlavne pre divadlo, ktoré je aj bude u mňa vždy na prvom mieste.

Hranie máte v rodine, váš strýko je talentovaný Jozef Vajda. Pomohlo vám na začiatku kariéry známe priezvisko alebo vám bolo viac na obtiaž ako na osoh a ešte viac ste museli dokazovať, že ste vo svojom odbore dobrá?

S Jožkom máme od začiatku každý svoju vlastnú cestu a nikdy som nepotrebovala využívať jeho meno a slávu. Nikdy by mi ani nenapadlo pomáhať si tým a využívať to. Riešiť som to musela len vtedy, keď mi to neustále iní vyhadzovali na oči a obviňovali ma z protekcie. Som Petra Vajdová a on je Jozef Vajda a na javisku sme kolegovia. Keby som na herectvo nemala, tak sa to na javisku alebo na obrazovkách ukáže. Tam by mi naozaj vôbec nepomohlo meno Vajda ani sám Jožko. Nikdy mi nič nemusel vybavovať ani sa prihovárať, lebo ja som vždy išla sama za seba a svojou cestou ako Petra. 

328a9044a.jpg

Foto: 
archív Slovenka

Zahrali ste si spolu aj v seriáli Ordinácia v ružovej záhrade. Práve on znamenal vo vašej kariére istý prelom. Odvtedy ste účinkovali v mnohých televíznych projektoch. Ako spomínate na nakrúcanie seriálu z nemocničného prostredia?

Bolo moje prvé, bola som prvý rok po škole, zamestnaná v Divadle Astorka a bola to moja prvá skúsenosť. Aj s Jožkom sme sa tam stretli prvýkrát pri práci a prešla som kastingom ako všetci študenti a začínajúci herci. Mala som stres a obavy, keďže som prvýkrát nakrúcala aj so Zdenkou Studenkovou, Marošom Kramárom a ďalšími známymi hercami. Bol to moment, keď som sa bála, či obstojím, a presne ten moment váhania, či si ľudia nebudú myslieť, že mi to vybavil strýko... Keby som vtedy neobstála, pochybujem, že by ma obsadili do ďalších projektov.

Médiá pred časom riešili vaše krivky, postavu a ženské tvary. Kamera pridáva kilá, čo robíte pre to, aby ste si udržiavali líniu? Vraj ste sa dali na box a pole dance kvôli úlohe prostitútky...

Váhu riešim neustále, lebo som herečka. Na druhej strane však prízvukujem, že herečky nie sú modelky... Áno, sú obdobia, keď priberiem, lebo naozaj nemám čas venovať sa sama sebe, jem veľmi zle a nestíham cvičiť, ale vždy sa snažím dať dokopy a udržať si takú hmotnosť, pri ktorej vládzem a ktorá je prijateľná aj pred kamerami. Som totiž typ, ktorému kamera pridáva kilá. Venujem sa rôznym športom podľa obdobia alebo podľa typu postáv, ktoré idem nakrúcať alebo skúšať. Popri mojom mene toto je druhá téma, ku ktorej sa už nepotrebujem vyjadrovať... Myslím, že aj keby som mala ideálne miery a bola štíhlučká, alebo naopak pribratejšia, neovplyvňuje to moje stvárnenie postáv a nemení to moje výkony alebo herectvo. Hlavne musím byť zdravá, vládať a nepodriadiť svoje myšlienky len tomu, ako vyzerám a koľko, a či vôbec schudnem.

zak_8144.jpg

Foto: 
archív Slovenka

Ste veľmi zásadová a priama osoba. Je niečo, čo by ste neurobili pre filmovú rolu?

Pri dobrom filme alebo scenári by som šla do hocičoho. Samozrejme, nikdy žiadne porno, zbytočná nahota či prvoplánová a nevkusná erotika...

Potrpíte si v súkromí na dokonalý vzhľad? Vraj ste radšej nenápadná a maľujete sa minimálne...

Keďže sa neustále líčim a obliekam do rôznych kostýmov, v bežnom živote som naozaj nenápadná, nelíčim sa...

Paradox, lebo vaše postavy sú obvykle tip-top. Hrávate dominantné ženy, často aj mrchy a sekery. Skutočná Petra Vajdová je tak niekto celkom iný...

Mrchu a sekeru som hrala v jednom seriáli, ale v divadle stvárňujem toľko rôznych charakterov, že absolútne nie som obsadzovaná do mŕch a sekier. Samozrejme, že čerpám zo seba, takže je vo mne všetko možné. V súkromí som všetko to, plus ja, keď som sama a som doma, ale to ukazujem len najbližším a je to moje súkromie.

Čo sa týka mužov, vraj nemáte rada slabochov a mužov, ktorí nie sú mužmi. Tak nám opíšte vášho partnera snov. Aký je?

Aj ja viem byť slabá a taká a onaká. Nemám rada mužov, ktorí mi ublížili... Neodsudzujem žiadneho chlapa, ale obdivujem svojho otca, ktorý je mužom. Dodrží svoje slovo, nebojí sa a vždy sa zastane nás žien. Teda, maminy, a hlavne mňa. A vždy sa o nás postará. Neviem opísať svojho muža snov. Hľadám len lásku, priateľstvo, pravdu a muža, ktorý sa nebojí byť mužom. Takého, ktorý by mi vedel byť oporou, ľúbil by ma a neklamal mi. 

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č. 1-2 

- - Inzercia - -