Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Oscarová herečka Reese Witherspoon: Svoju slávu využívam na pomoc druhým

január 19, 2017 - 14:11
Keď našla toho pravého na filmovom plátne, získala Oscara. V skutočnom živote stretla herečka Reese Witherspoon pravú lásku až na druhý pokus. Dovtedy sa stihla stať mamou, presláviť aj poučiť z omylov minulosti.
Foto: 
SITA

„Boli to dvaja ľudia, ktorí jednoducho mali byť spolu, pracovali bok po boku dvanásť rokov, kým si boli navzájom schopní vyjadriť lásku, ktorú k sebe cítili. Myslím si, že je na tom čosi naozaj krásne a skutočné,“ povedala herečka Reese Witherspoonová o filme Walk the line. Stvárnila v ňom speváčku June Carterovú, druhú manželku a prvú skutočnú lásku legendárneho speváka Johnyho Casha. Osudová príťažlivosť a skvelý herecký i spevácky výkon herečky priniesli filmu v roku 2005 obrovský úspech a Reese Witherspoonovej vytúženú sošku Oscara.

Podobne ako June, ani talentovanej Reese sa nepodarilo nájsť pravú lásku na prvý pokus. „Každý deň ma rozosmieva. Som veľmi šťastná žena. Pred nami je veľa ďalších spoločných osláv,“ vyznala sa štyridsaťročná herečka na adresu svojho druhého manžela Jima Totha, s ktorým tento rok oslávila šieste výročie svadby.

Talentovaná

Kariéra charizmatickej Reese Witherspoonovej sa začala na kastingu do filmu V mesačnom svite. Len štrnásťročná Reese sa prišla na konkurz uchádzať o rolu komparzistky. Predviedla však taký presvedčivý výkon, že ju tvorcovia filmu obsadili do jednej z hlavných rolí. Napriek úspechom a početným oceneniam za jej detské herecké výkony, sa mladá hviezda namiesto hereckej kariéry rozhodla nasledovať príklad svojich rodičov a študovať medicínu. Napokon však definitívne zvíťazila jej láska k hraniu a z herečky z južanského Nashville v Tennessee sa rýchlo stala dobre známa hollywoodska persóna.

15803241_238500863256695_8653781252245028864_n.jpg

Foto: 
Instagram/Reese Witherspoon

Po hereckých úspechoch vo filmoch Mestečko Pleasantville a Kto z koho blondínka získala úlohu v dráme Nebezpečné známosti. Rovnako ako filmová krehká Anette, aj jej predstaviteľka Reese podľahla šarmu herca Ryana Phillippa, ktorý stvárnil skazeného Sebastiana. „Bolo to veľmi intenzívne emocionálne spojenie, ktoré sa medzi Reese a mnou vytvorilo. Je to vyvážené. Reese je šťastná, dobrosrdečná a aj mimoriadne inteligentná žena. Ja som mal vždy tendenciu byť ´trochu temný´. Ona ma drží, aby som nespadol do temnoty a depresie, v tomto neistom biznise je to veľmi dôležité,“ povedal o nej zamilovaný Ryan. Dvojica spečatila svoju lásku svadbou v roku 1999, teda v rovnakom roku, ako prišli Nebezpečné známosti do kín.

Aktivistka a pravá blondínka

Svoju slávu Reese od začiatku kariéry využíva na pomoc humanitárnym organizáciám, deťom v núdzi a obetiam násilia. Herečka roky bojuje za práve žien a ako čestná prezidentka Avon Foundation podporuje prevenciu domáceho násilia a výskum rakoviny prsníka. „Ako žena a matka sa ma hlboko dotýka dobro iných žien a detí na svete a roky sa vždy snažím hľadať spôsoby, ako zmeniť veci k lepšiemu,“ komentovala svoje snaženie Reese. Skutočným zlomom v jej hereckej kariére sa stal film Pravá blondínka. Na pohľad obyčajná komédia sa vďaka presvedčivému výkonu herečky stala obrovským hitom a vystrelila Reese medzi najlepšie platených hereckých prominentov Hollywoodu.

16123902_1452225778121395_5219199212482199552_n.jpg

Foto: 
Instagram/Reese Witherspoon

Odvtedy sa hviezda predstavila vo filmoch Voda pre slony, Bahno z Mississippi či Divočina. V roku 2012 herečka založila produkčnú spoločnosť Pacific Standard a o tri roky neskôr prišla s vlastnou radou oblečenia a doplnkov do domácnosti v južanskom štýle Draper James. Časť zo ziskov značky herečka poukazuje na účet spoločnosti Girls, Inc., ktorá organizuje podporné programy a poskytuje ekonomickú pomoc ženám v núdzi. „Snažím sa ženám vytvárať príležitosti nakupovaním knižiek o ženách líderkách a zamestnávaním žien v mojich spoločnostiach.“

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom čísle SLOVENKA ZDRAVIE RODINY

IVU VARÉNYI

 

- - Inzercia - -