Dnes je sobota, 25.jún 2022, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Otvorená spoveď Natálii Puklušovej o Krausovi: Nie som beštia, tvrdí herečka

január 23, 2017 - 12:55
V deň, keď sme sa stretli, čakala herečku NATÁLIU PUKLUŠOVÚ konzultácia diplomovej práce. Študuje totiž druhú vysokú školu. Plán B, ktorý má v prípade, že by herectvo viac vykonávať nemohla. Nie pre nedostatok lásky k divadlu, na tú netrpí. Priznáva, že to môže byť bulvár, ktorý síce vníma ako nemilú súčasť svojej práce, no zároveň ju stojí veľa síl čeliť mu s hlavou hore.
Foto: 

Ako sa máte? Pôsobíte pokojne a spokojne.

Ďakujem, dobre, som spokojná. Ale to je výsledok každodenej práce. Človek musí na sebe pracovať, aby bol v psychickej pohode, aby napredoval a obrnil sa pred zlými vplyvmi.

Ako vyzerá v praxi to obrňovanie sa voči negatívam?

To je psychická záležitosť. Snažím sa odpustiť ľuďom, ktorí mi ubližujú, nájsť dôvod, prečo sa to deje. Snažím sa samej sebe odpovedať na otázky, ktorým nerozumiem, byť pozitívne naladená, nesúdiť. Pomáha mi napríklad aj behanie. Pustím si Boba Marleyho a prestavujem si, ako každým krokom dopredu nechávam zlé veci za sebou. Posilňuje ma to a pomáha mi to uistiť sa v tom, že všetko je tak, ako má byť a že všetko, čo sa mi v živote stane, ma posúva vpred a niečo sa pri tom naučím.

Skúšali ste zadať si svoje meno do internetového vyhľadávača? Stačia titulky a bežný človek o vás musí nadobudnúť pocit, že ste beštia. O to viac ma zaujíma, aká je Natália Puklušová v skutočnosti.

(smiech) Bolo to po VŠMU, keď som sa raz ráno prebudila a uvedomila si, že nie som človekom len sama sebe, ale verejne známy človek. Prijala som to ako súčasť svojho povolania. A keď nebudem dostatočne silná na to, aby som tomu čelila, budem sa musieť živiť inou profesiou.

zak_5775.jpg

Foto: 
tv markíza

Človek si môže hovoriť, že je pripravený a očakáva niečo negatívne, ale potom zistí, že ho to predsa zomlelo.

Vždy čakám to najhoršie a pripravujem sa na to. Predstavujem si, čo najhoršie sa môže stať, dopredu sa s tým stotožním a viem, ako asi budem musieť zareagovať. Človek sa musí vedieť správne nasmerovať, ak chce prežiť a zaspávať s pokojom v duši. No ak sám vie, že robí niečo protivné, čo mu spôsobuje výčitky svedomia, musí očakávať, že sa mu to vráti. Z toho sú potom depresie, rakovina a z tých mám strach. Preto robím len veci, o ktorých som presvedčená, že sú správne.

Čo sa teda vlastne stalo vo vašom vzťahu s Andym Krausom?

Prisahala som si, že o tomto už hovoriť nebudem.

Spýtam sa teda inak, nemáte pocit, že sa vám deje krivda?

Áno, ale nebudem proti tomu bojovať, lebo si myslím to, čo som pred chvíľkou povedala – každému sa vráti to, čo robí. Nepotrebujem byť ďalšia osoba, ktorá vracia úder, lebo aj ten úder sa  mi vráti trojnásobne silný. Každý nech si spytuje sám svoje svedomie. Ak niekto o niekom hovorí absolútne nezmysly, je to jeho osobná vec. Výčitky svedomia sa dostavia.

Ako tieto mediálne škandály vníma vaša rodina?

Tak ako ja. Veria mi, lebo vedia, ako ma vychovali. Vždy, keď sa niečo nové napíše, zavolajú mi a spýtajú sa ma, čo sa stalo a ja im poviem pravdu. Jediný, kto to zle znáša, je moja stará mama. Nie je to pre ňu jednoduché, býva na dedine, na východe, ktorý je predsa len konzervatívnejší. Dlhšie trvá, kým jej vysvetlím, čo sa stalo a kým to pochopí. Viete, ona ma vychovala. Moja mama bola veľmi mladá, keď som sa narodila, ona aj otec ešte študovali. Do šiestich rokov som bývala u babky na dedine, kde som sama dojila kozu a pred odchodom do škôlky som pila kozie mlieko...

Keď cítite krivdu, nemáte o to viac chuť kričať do celého sveta, čo je pravdou podľa vás?

Jasné, že áno! To má každý človek, ale potom sa skonsolidujem a poviem si – nie Puklušová, nebudeš to robiť.

kraus_9375.jpg

Foto: 
archív

V rodine Andyho Krausa je údajne rušno kvôli Natálii. Pravdu však vedia len oni dvaja...

Prečo?

Čas všetko ukáže a po čase každý človek všetko zistí.

Natália, akú najväčšiu hlúposť ste si o sebe prečítali?

To viem veľmi presne – Puklušová ryžuje na aférke s Krausom a vzápätí Puklušová kvôli aférke s Krausom nedostala Tvár. Raz som jednej pani novinárke z bulváru povedala, že obdivujem jej prácu a nasadenie, pretože keby každý pracoval tak precízne a dobre ako slovenský bulvár, slovenská ekonomika by stúpala závratným spôsobom. Bodaj by každý tak pracoval! (smiech)

Zdá sa mi, že sa na tom bavíte.

Už mi je to smiešne. Pretože, keď človek skutočne vie, ako to celé je, nemá sa nad čím trápiť. Trápim sa jedine kvôli babičke, ale to už som spomínala. Klamala by som, keby som tvrdila, že sa ma to nedotýka. Dotýka, ale netýka.

Nemáte niekedy chuť od toho všetkého zutekať, povedzme do zahraničia?

Nie, čo by som tam robila?! Dvanásť rokov som v Bratislave a za tých dvanásť rokov som sa bez pomoci, len na základe svojich síl, dostala tam, kde som. Hrám v Divadle Astorka Korzo, o čom som len snívala! Nevedela som si ani predstaviť, že by mňa, dievča zo Spišskej Novej Vsi, mohli obsadiť. Ja nechcem opustiť svoj život, divadlo...

Ako to teraz bude? Budete si vyberať toho, do koho sa zaľúbite obozretnejšie?

Myslíte s rozumom? Nie. Ja som človek, ktorý toto nikdy neurobí. Možno je na škodu, že o mojom súkromí vždy rozhodne srdce, nie hlava. Je pravda, že som sa veľakrát popálila a zistila, že tento či tento vzťah nebol to pravé orechové. No nemyslím si, že sa v tomto zmením. 

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č.4

- - Inzercia - -