Dnes je sobota, 25.jún 2022, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako ochrániť pokožku v zime na horách?

január 26, 2017 - 16:41
Mrazivé počasie pôsobí aj na pokožku a spôsobuje jej tým stres! Je nevyživená, stráca hebkosť a pružnosť.
Foto: 
Shutterstock

Taktiež vytvára ryhy alebo nežiaduce vrásky. Nenechajte sa oklamať! Aj v zime dokáže slnko celkom slušne zahriať, a preto je potrebné využiť aj na ochranu s SPF faktorom! Milujete horskú turistiku a neviete sa nabažiť mrazivej snehovej atmosféry? Viete však, že vaša koža dostáva vtedy poriadne zabrať, pretože v zime sa neuveriteľne rýchlo vysušuje a praská? Neustále prechádzame z tepla do zimy, a preto je pokožka rýchlo dehydrovaná. Nielen suchý zimný vzduch, ale aj kúrenie z nej vysáva vodu.

Máme tu hneď tri extrémy: a) pobyt vo vonkajšom prostredí pri nízkych teplotách

         b) slnenie vo vysokohorskom prostredí

         c) pobyt v prekúrených interiérových priestoroch

V extrémnych podmienkach sa stáva pleť citlivejšou, je viac zraniteľnejšia a preto dochádza k vysušovaniu. Suchá pokožka je potom drsná a má sklon k tvorbe trhliniek alebo je začervenaná. Veľké teplotné rozdiely medzi vonkajším a vnútorným prostredím môžu u niektorých osôb zhoršiť problémy s rozšírenými cievkami či atopickým ekzémom.

Vyskúšajte obranný štít na hory a svah v podobe ochranného krému do extrémnych klimatických podmienok! Mali by ste sa zamerať na kozmetické prípravky ochranného a regeneračného charakteru, ktoré sú skôr mastnejšieho typu. COLD CREAM SPF 30 od PAYOT je určený ako ochrana pred poškodením pleti spôsobeným extrémnymi klimatickými podmienkami. Posilňuje ochrannú bariéru pokožky a obnovuje hydrolipidový film. Taktiež intenzívne vyživuje pokožku a pomáha znovu obnoviť prirodzené ochranné funkcie pokožky zvnútra. Ako správny výrobok do hôr obsahuje aj plesnivec alpínsky, ktorý upokojuje poškodenú pokožku. Tiež v ňom nájdeme aj arktické ovocie, ktoré predstavuje zdroj výživy a hydratácie. Upokojujúce zložky zasa ochránia aj tú najväčšiu citlivku a poskytnú jej komfort.

coldcream.jpg

Foto: 

Viac na: www.payot.com

Autor: www.lenita.sk

- - Inzercia - -