Dnes je nedeľa, 05.december 2021, meniny má: Oto
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Absolventi vysokých škôl: Vyskúšajte si program, vďaka ktorému sa stanete na 2 roky učiteľom

február 11, 2017 - 10:00
Záujemcovia o program Teach for Slovakia sa môžu do programu prihlásiť do 15. februára. Program im prináša možnosť stať sa učiteľom na dva roky a zároveň absolvovať vyše tristo hodín mentoringu, seminárov a ďalších aktivít, ktoré sú zamerané na osobnostný aj profesionálny rozvoj.
Foto: 
SITA

Záujemcovia môžu prostredníctvom programu vyučovať na jednej zo škôl v rozličných znevýhodnených prostrediach po celom Slovensku. Dvojročný program poskytuje účastníkom plnohodnotné zamestnanie vrátane finančnej podpory. „Teach for Slovakia nie je len edukačný školský program, ktorého víziou je, aby raz každé dieťa malo šancu uspieť. Ide nám tiež významne o líderstvo, rozvoj a dopad na krajinu prostredníctvom vzdelávacieho sektora,“ vysvetľuje Boledovič. Leo Graham Dullaert, ktorý stojí na čele náborového tímu Teach for Slovakia, tvrdí, že vyhľadávajú aktívnych absolventov vysokých škôl všetkých odborov. Do svojej novej práce v roku 2017 nastúpi po celom Slovensku 30 nových účastníkov. 

Teach for Slovakia ako nezávislá občianska iniciatíva je súčasťou medzinárodného programu Teach for All, ktorý funguje vo viac ako 30 krajinách sveta. Víziou programu je zlepšiť kvalitu školstva a znižovať nerovnosť v prístupe k vzdelaniu tak, aby všetky deti mali vzdelanie, ktoré im dá šancu v živote uspieť. Program sa snaží pritiahnuť najtalentovanejších absolventov univerzít, aby predtým, než naštartujú svoje kariéry, išli najskôr na dva roky učiť do škôl v najťažších podmienkach.

- - Inzercia - -