Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V Trnávke horelo, okolnosti vyšetrujú policajti

február 20, 2017 - 16:45
Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II vyšetrujú okolnosti požiaru, ku ktorému došlo v nedeľu v nočných hodinách v bratislavskej miestnej časti Trnávka.
Foto: 
Pixabay/ ilustračné foto

Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, oznámenie o požiari v pivničných priestoroch jedného z obytných domov na Banšelovej ulici prijali policajti prostredníctvom linky 158 v čase krátko po 22:30.

„Policajti po príchode na miesto okolie obytného domu bezodkladne zabezpečili a na ochranu života a zdravia 20 obyvateľov na nevyhnutný čas evakuovali," povedala Mihalíková s tým, že požiar následne uhasili privolaní príslušníci Hasičského a záchranného zboru.

„Podľa doterajších informácií sa v dôsledku požiaru nikto z prítomných osôb nezranil, ani nepotreboval ošetrenie zdravotníckym personálom. Podľa vyjadrenia zisťovateľa príčin požiarov je príčina požiaru v súčasnosti predmetom zisťovania, predbežne nebolo vylúčené ani potvrdené cudzie zavinenie osoby," uviedla Mihalíková. Výšku spôsobenej škody predbežne vyčíslili na 1500 eur. Presné príčiny ako aj ďalšie okolnosti tohto požiaru v súčasnosti vyšetrujú. „Poverený príslušník Policajného zboru začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia," dodala Mihalíková. 

- - Inzercia - -