Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Podunajské Biskupice obnovia trhovisko na Latorickej ulici

február 22, 2017 - 07:00
Bratislavská mestská časť Podunajské Biskupice plánuje tento rok kompletnú obnovu verejného trhoviska na Latorickej ulici.
Foto: 
SITA/ilustračné foto

 Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla starostka Podunajských Biskupíc Alžbeta Ožvaldová, v súčasnosti prebieha výberové konanie na zhotoviteľa stavby, následne bude výber na dodávateľa stánkov. Predpokladaná hodnota stavby je približne 400-tisíc eur a u stánkov 200-tisíc eur. Po ukončení procesu verejného obstarávania bude vysúťažená cena konečná. Mestská časť bude rekonštrukciu trhoviska na Latorickej ulici financovať z vlastných zdrojov a bez úveru.

Podľa Ožvaldovej bola projektová dokumentácia rekonštrukcie trhoviska spracovaná v roku 2016 a zachováva pôvodný charakter trhoviska s predajom ovocia, zeleniny, kvetov a rozličného tovaru v nových stánkoch s terajšími predajcami. Rekonštrukcia bude pozostávať z vybúrania všetkých jestvujúcich povrchov, vybudovania nových inžinierskych sietí, ako je elektrina, voda, kanalizácia, verejné osvetlenie a mobiliár, ďalej z vybudovania nových vrstiev spevnených plôch a nových predajných stánkov. Začiatok stavebných prác predpokladá starostka v marci.

- - Inzercia - -