Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Najlepším futbalistom Slovenska je Marek Hamšík: Doma ho trénujú synovia, šéfuje dcérka

marec 28, 2017 - 12:40
Dosiahol jedinečný úspech! MAREK HAMŠÍK získal po šiesty raz titul Najlepší futbalista Slovenska. Trojnásobný otec, hviezda slovenskej reprezentácie a zbožňovaný kapitán klubu SSC Neapol patrí medzi najlepších hráčov sveta, no doma musí na trávniku skákať tak, ako prikážu jeho dvaja synovia.
Foto: 
SITA

Marek Hamšík sa stal najoceňovanejším slovenským futbalistom všetkých čias. Porota zložená z futbalových odborníkov, trénerov a novinárov ho zvolila za Najlepšieho futbalistu roka 2016. Ocenenie získal už po šiesty raz a štvrtý raz za sebou, čím predstihol všetkých predchádzajúcich víťazov súťaže.

„Veľmi ho potešilo, že si mohol ocenenie prebrať už po toľký raz a ako ho poznám, bude robiť všetko pre to, aby ho získal aj na budúci rok. Každé ocenenie si veľmi váži. Je to pre neho zadosťučinenie za to, že sa celý rok snaží a tvrdo trénuje,“ hovorí Renáta Hamšíková, hrdá mama kapitána slovenskej reprezentácie a talianskeho klubu SSC Neapol. Syna prišla na odovzdávanie cien podporiť s manželom Richardom a dvoma Marekovými kamarátmi z Neapola.

Do rodiny k dvom synom neapolského kapitána pribudla v decembri dcérka Melissa, a tak zostala Marekova manželka Martina počas galavečera s deťmi doma v Neapole. „Samozrejme, Melissa je iná ako chlapci. No je ešte maličká, takže len uvidíme, či z nej náhodou nevyrastie malá futbalistka,“ smeje sa mama nášho najúspešnejšieho futbalistu.

Zbožňujú futbal ako otec

Marekovi synovia Christian a Lucas nedajú otcovi po tvrdých tréningoch doma vydýchnuť ani na chvíľku. „Sú do futbalu úplne zažratí, rovnako ako ich otec. Či sme tam my, druhí starí rodičia, ich mama alebo otec, na programe je stále len kopanie do lopty. Všetci si kvôli nim musíme udržiavať dobrú kondičku,“ usmieva sa Marekova mama. Sedemročný Christian aj päťročný Lucas hrajú v Neapole v detskom futbalovom družstve a slávneho otca chodia s mamou pravidelne podporovať na tribúny futbalového štadióna. „Keď príde Marek unavený domov z tréningu, hneď na neho spustia: ,Ocino, poď hrať futbal,' a on samozrejme ide, veď čo by pre nich neurobil.“ V lete sa celá rodina Hamšíkovcov stretáva v rodnej Banskej Bystrici u Marekových rodičov. 

Viac sa dozviete v aktuálnom vydaní SLOVENKY č. 13

- - Inzercia - -