Dnes je piatok, 22.október 2021, meniny má: Sergej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V Petržalke budú do konca mesiaca folklór i koncert pre deti

apríl 04, 2017 - 09:00
Folklór, tvorivé dielne, hudobný koncert pre deti i Nedeľný čaj o tretej sú súčasťou kultúrneho programu, ktoré pre ľudí v apríli pripravujú Kultúrne zariadenia Petržalky (KZP).
Foto: 
Pixabay/ ilustračné foto

Ako ďalej informujú zariadenia na svojej oficiálnej webovej stránke, v piatok 7. apríla Dom kultúry (DK) Zrkadlový háj uvedie program pri príležitosti 85. výročia vzniku Folklórnej skupiny Raslavičan z Raslavíc (okr. Bardejov). Podujatie sa začne o 19:00. Vo štvrtok 13. apríla pripravujú hudobný koncert pre deti s názvom Kde bolo tam bolo... Na utorok 25. apríla o 14:00 zas naplánovali Nestarnúce melódie, tanečno-zábavné popoludnie s hudobnou skupinou. Vystúpenie detského folklórneho súboru Kremienok, ktoré nazvali A tam dole pri Dunaji, bude v nedeľu 30. apríla o 17:00.

Petržalský Dom kultúry Lúky v tomto mesiaci opäť pripravuje tanečnú školu pre seniorov, podujatie nazvali Tancujeme pre radosť a zdravie a začiatok je vo štvrtok 6. apríla o 15:00, vstupné je jedno euro. Pokračovanie bude vo štvrtok 20. apríla, začiatok bude tiež o 15:00. Na nedele 9. apríla, 23. apríla a 30. apríla pripravujú tradičný Nedeľný čaj o tretej. Tanečno-zábavné popoludnia s hudobnou skupinou sa začnú o 15:00, za vstup zaplatí osoba tri eurá.

CC Centrum pre svojich návštevníkov organizuje v nedeľu 23. apríla výtvarno-tvorivé popoludnie pre deti od štyroch do desať rokov s názvom Farebná nedeľa. Po nej bude v ten istý deň o 17:00 nasledovať cyklus komorných koncertov Momentum Musicum. Pre deti a mamičky pripravuje centrum aj tvorivé dielne, kreslenie s deťmi do troch rokov i pohybové cvičenia hrou.

Kultúrne zariadenia Petržalky vznikli v roku 1986 a sú kultúrno-osvetovým zariadením, ktoré zriaďuje bratislavská mestská časť Petržalka. Vo svojej správe majú tri zariadenia, DK Lúky na Vígľašskej ulici, DK Zrkadlový háj na Rovniankovej ulici a CC Centrum na Jiráskovej ulici. Ich cieľom je organizovať podujatia v jednotlivých oblastiach kultúrno-výchovnej činnosti pre všetky kategórie obyvateľov a umožňovať im aktívne aj pasívne kultúrne vyžitie. Zariadenia organizujú aj súťaže, festivaly, koncerty, divadelné a filmové predstavenia, výstavy a vzdelávacie podujatia.

- - Inzercia - -