Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni 2017: Riaditeľka BMD Mária Reháková prezradila detaily!

apríl 05, 2017 - 11:27
Riaditeľka Bratislavských módnych dní MÁRIA REHÁKOVÁ finišuje s prípravami už ich dvanásteho ročníka. BMD sa uskutočnia tohto roku 10., 11. a 12. apríla a opäť budú určite veľkou inšpiráciou pre divákov aj módnych návrhárov.
Foto: 

Bratislavské módne dni, to je množstvo príprav, zhonu, organizovania. Ako zvládate nápor, ktorý s nimi súvisí?

Je jar a ja milujem záhradu, takže aspoň na chvíľu sa pustím do niektorých prác a pritom rozmýšľam, čo ako dotiahnuť, aby aj ďalšia prehliadka spĺňala náročné atribúty profesionálnych mól. BMD majú už roky svoj profesionálny tím. Spolu vyberáme slovenských aj zahraničných módnych návrhárov, s porotou BMD hodnotíme práce mladých tvorcov, ktorí sa hlásia do projektu. Hľadáme nové tváre módnej scény a celá dramaturgia, choreografia, návrhy, aj fítingy, to je niečo, čím sa samozrejme zaoberám. Často čerpáme z mojich návrhov a vízií, ale energiu si nechávam aj na samotné módne dni, ktoré navštevujú zaujímaví a inšpiratívni ľudia. Chcem, aby sa na našich podujatiach cítili dobre.

Spomenuli ste nový projekt, s akou témou prichádzate tento rok?

Názov je Vôňa kávy. Už teraz som zvedavá, ako sa jej módni návrhári zhostia. Projekt však vôbec nie je nový. Má už sedem rokov a za ten čas vychoval množstvo mladých tvorcov, ktorí sa prihlásili na BMD a z celkom neznámych sa stali vyhľadávaní návrhári, často nielen doma, ale aj vo svete.

bmd0485.jpg

Foto: 
arc zw

BMD sa prezentovali už aj v New Yorku,  Londýne, vo Viedni,  minulý rok v Prahe. Bol to prvý ročník, ako ho hodnotíte?

Pozitívne, zanechali sme dobrý dojem, preto aj pokračujeme ďalej. Tento rok chystáme v Prahe prehliadku 19. septembra. Opäť v Obecnom dome v Smetanovej sále a divákom sa predstavia spoločne českí aj slovenskí špičkoví módni návrhári. Chceme popritom predstaviť aj kúsok Slovenska, jeho krásy, na ktoré českí priatelia stále so záujmom reflektujú.

Bude vás zaujímať: Bratislavské módne dni 2017: Aké novinky predstavia návrhári na jarnej časti BMD?

Tento rok vstúpil do spolupráce s BMD aj významný automobilový partner. Prečo a ešte otázka – koho budeme môcť na BMD zo známych tvorcov vidieť?

Významní partneri sú súčasťou BMD, lebo toto podujatie je známe, profesionálne a populárne. Vstupom ďalšieho partnera sme im dali ešte väčšiu výnimočnosť. Aj tento rok sa predstavia známi návrhári ako Jana Pištejová, Michaela Ľuptáková, Ida Sandor, Jana Gavalcová, Monika Vontszemu či Veronika Hložníková, ale aj ďalší známi umelci a vyhľadávané módne značky, ktoré prekvapia a zároveň budú jarným a inšpirujúcim osviežením.

Každoročne sa na BMD udeľuje ocenenie za prínos pre slovenskú módnu tvorbu a za prácu s mladými módnymi návrhármi. Prezradíte, kto cenu dostane?

Je to prekvapenie, ktoré sa dozviete v spomínaných dňoch v hoteli Crowne Plaza v Bratislave alebo počas online vysielania na našom portáli zenskyweb.sk. Teším sa na všetkých, ktorí nás prídu podporiť a s ktorými sa možno stretneme aj na budúci rok na móle.

 

- - Inzercia - -