Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča, poznajú svojich víťazov z Myjavského kraja.

apríl 24, 2017 - 11:06
Oblastný maratón recitačnej súťaže Návraty poézie O cenu Andreja Sládkoviča pokračoval v nedeľu, 23 apríla v Myjavskom kraji.
Foto: 
Ramon Leško

V evanjelickom chráme, v Kostolnom sa stretla desiatka najlepších recitátorov regiónu, aby zabojovali o postup do celoslovenskej súťaže, ktorá sa uskutoční koncom novembra v Banskej Bystrici,  kde pôsobil náš najvýznamnejší básnik Andrej Braxatoris Sládkovič.

Moderátorka a organizátorka podujatia evanjelická farárka Zuzana Durecová otvorila súťaž privítaním súťažiacich, ako aj členov poroty.

Úroveň bola naozaj veľmi vysoká a recitátori prekvapili nielen svojimi výkonmi, ale aj originalitou pri výbere jednotlivých básní.

Porota, ktorej predsedníčkou bola šéfredaktorka týždenníka Slovenka Mária Miková nemala ľahkú úlohu určiť, kto je najlepší. Napokon ocenila dvoch súťažiacich, Adama Dureca a Barboru Rybnikárovú, s ktorými sa stretneme  na celoslovenskom kole v Banskej Bystrici.

navratypoezie005_1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

navratypoezie009_1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Milan Rúfus najobľúbenejší

V recitátorskej časti vystúpilo 18 detí. Ako autor bol absolútnym víťazom Milan Rúfus - vybralo si ho 13 recitátorov. Okrem neho však zneli aj texty Ladislava Fričovského, Zlatice Oravcovej, Kristíny Royovej a Jany Nagajovej.

Jednoznačne možno povedať, že všetky deti sa skutočne veľmi zodpovedne pripravovali a snažili sa podať čo najlepší výkon. A každé z nich bolo odmenené potleskom všetkých prítomných. Po skončení posledného vystúpenia si deti vydýchli a ostatné bolo na porote. Udelené boli ceny vo všetkých kategóriách i vo všetkých druhoch súťaží. Avšak aj tí, ktorí sa neumiestnili na prvých miestach, si odnášali domov malý darček.

Do celoslovenskej súťaže Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča zo Senice, kde pred takmer storočím pôsobil jeho syn Martin Braxatoris Sládkovičov, postupuje 6 najlepších: Matúš Vachula /CZ Turá Lúka/, Verena Pekarová /CZ Sobotište/, Katarína Valúchová /CZ Vrbovce/, Adriana Borovská /CZ Košariská/, Samuel Adásek /CZ Senica/, Natália Plešová /CZ Vrbovce/.

Stretnú sa koncom roka v Banskej Bystrici. Už dnes im prajeme, aby ich vystúpenia boli rovnako pekné a pútavé, ako na súťažnej prehliadke v Senici.

navratypoezie022_1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

- - Inzercia - -