Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Tip na nedeľný program: Dostihy v Petržalke

máj 21, 2017 - 08:43
Nedele sú v Petržalke už tradične venované dostihom. Hlavným bodom programu je tentoraz 27. Prípravná cena NutriHorse (rovina I. kat., 1200 m, 3r+, 7000 €), ako hlavná predskúška pred šprintérskym vrcholom sezóny na Turf-gala.
Foto: 

Desaťčlenná štartová listina obsahuje zvučné mená. Nechýba obhajca minuloročnej edície Prípravnej ceny Culdaff (dž. Šmida), ale ani najlepšia šprintérka sezóny 2016 Efily (Hrouda). Tréner Zdeno Koplík priváža do Bratislavy aj jej stajňového kolegu Du Pyla (dž. Línek), a tiež víťaza Tatranskej ceny Henrytheaeroplane (dž.Koplík).

Slovenské stajne reprezentujú tri kobyly: klasická víťazka a v aktuálnej sezóne v Budapešti solídne rozcvičená Robben Island (dž. Laube), strieborná v Cene MPRV SR Living Colors (dž. Srnec) a jednotkovo umiestnená Muffin Princess (Filipová).

Od roku 2015 na víťazstvo čakajúci Sign of The Zodiac (dž. Šara) by túto sériu mohol prelomiť práve v nedeľu. Zostavu dopĺňajú Culdaffov stajňový kolega Pen Bal Crag (Drozda) a trojnásobná víťazska zo srbských hipodrómov, aktuálne v Maďarsku trénovaná Trinity River (Ilič).

Na programe dostihového dňa je aj ďalších osem zápolení, okrem rovinových aj steeplechase a prútené prekážky. Prestávky medzi dostihmi spestria vystúpenia žiakov ZUŠ Jána Albrechta a ukážky rôznych psích športov, ako ochutnávka pred akciou DOGDAYS. Pre deti je tradične pripravené vozenie na koníkoch zadarmo. Štart prvých dostihov je o 14.00 h.

- - Inzercia - -