Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Užite si deň detí v ľudovom štýle v Rusovciach

máj 27, 2017 - 07:11
Tradičná ľudová kultúra, filmový kútik a premietanie animovaných rozprávok budú súčasťou víkendovej oslavy Dňa detí v SĽUK-u v bratislavských Rusovciach.
Foto: 

Informovala o tom Lucia Sopková, siedmy ročník podujatia bude v sobotu 27. mája v areáli a priestoroch sídla SĽUK-u. Podujatie bude od 13:00.

Deti i dospelí si počas sobotňajšieho popoludnia budú môcť vytvoriť dekoratívne alebo úžitkové predmety v škole remesiel. So školou vajnorských tradícií zas návštevníci budú mať možnosť vyskúšať techniky maľovania kraslíc. Organizátori pripravujú aj filmový kútik vo foyeri, kde budú premietať klasické animované rozprávky. Z celodenných aktivít nebude chýbať pikniková zóna, ktorá bude slúžiť na oddych a relax, či zapletanie vrkočov. V škole tanca sa deti naučia ľudové tance a v speváckej súťaži zaspievajú svoje obľúbené pesničky. Program spestrí vystúpenie Detského folklórneho súboru Prvosienka z Bratislavy, ktorý prezentuje hudobnú, tanečnú i krojovú pestrosť rôznych regiónov Slovenska. Predstaví sa aj komorné pouličné bábkové divadlo z Českej republiky, britské tradičné bábkové divadlo, či tanečná veselohra pre deti. Okrem programu sa návštevníci môžu tešiť aj na ľudovú kuchyňu, v ktorej nebudú chýbať párance či višňové halušky. Podujatie organizuje Slovenský ľudový umelecký kolektív v spolupráci s Ústredím ľudovej umeleckej výroby.

- - Inzercia - -