Dnes je sobota, 25.jún 2022, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Primátor Nesrovnal vyhovel žiadosti poslancov

júl 11, 2017 - 19:54
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal zvolal na piatok 14. júla 2017 mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva, ktoré si vyžiadali šestnásti mestskí poslanci 6. Júla 2017. Mimoriadne zasadnutie sa bude konať o 11.00 h v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca, krátko po návrate primátora Nesrovnala zo zahraničnej pracovnej cesty v Bruseli.
Foto: 
bratislava.sk
Časť poslancov mestského zastupiteľstva požiadala primátora Bratislavy Iva Nesrovnala o zvolanie mimoriadneho zastupiteľstva. Hlavným programom zastupiteľstva budú uznesenia, ktoré primátor z ostatného zasadnutia mestského zastupiteľstva nepodpísal.
Poslanci podávajú návrhy, ktoré sú často v rozpore so základnými právnymi predpismi, navzájom si odporujú, sú pre mesto nevýhodné, sú nevykonateľné a sú predkladané bez predchádzajúcich pracovných konzultácií často na poslednú chvíľu, a preto ich nemožno podpísať“ reagoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal na kritiku poslancov voči nepodpísaným uzneseniam. 
 
Primátor na základe platnej legislatívy môže pozastaviť výkon uznesenia mestského zastupiteľstva, ak sa domnieva, že odporuje zákonu alebo je pre mesto zjavne nevýhodné a napriek výsledku zasadnutia mestského zastupiteľstva môže pozastaviť nielen účinnosť celého súhrnného uznesenia, ale aj účinnosť len niektorého z viacerých bodov v ňom. 
Na piatkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva poslanci požadujú opätovne prerokovať aj zmeny rozpočtu na rok 2017. Primátor zvolal mimoriadne zasadnutie v súlade s rokovacím poriadkom.

- - Inzercia - -