Dnes je nedeľa, 25.september 2022, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

MISS FOLKLÓR 2017: Týchto 11 krások zabojuje o titul

júl 26, 2017 - 20:07
Súťaž MISS Folklór 2017 v priebehu júna odštartovala kastingami na Myjave, Vojvodine, Východnej a zavŕšili ich v Detve. Tam spomedzi desiatok prihlásených porota vybrala TOP jedenástku, ktorá si momentálne užíva sústredenie v krásnych priestoroch hotela Galileo na Donovaloch. Dnes sa po prvý krát od vzniku súťaže uskutočnila tlačová konferencia, na ktorej sa nám predstavili jednotlivé krásne a talentované finalistky.
Foto: 

Ako prezradila organizátorka súťaže Barbora Palovičová, samotná súťaž Miss Folklór sa od tej “klasickej" Miss zásadne odlišuje. ,,Našim cieľom je pritiahnúť z každého kúta Slovenska dievčatá, ktoré už nemusia byť aktívnou súčasťou folklórnych kolektívov, ale stále sa folklóru venujú, majú to v srdci, vynikajú v speve, tanci, či hre na hudobný nástroj. Celý koncept programu teda staviame na nich a na tom, aby sa odprezentovali,” prezradila počas tlačovej konferencie, pričom vyzdvihla, že nehľadajú len prirodzenú krásu ale aj talent, na ktorom je celá súťaž postavená.

Do súťaže tiež organizátori nezaraďujú promenádu v plavkách. ,,Celý môj tím je toho názoru, že krása a ženskosť dievčaťa sa dá ukázať aj inak, ako len obnažením tela. Promenádu v plavkách sme teda pomyselne nahradili promenádou v svadobných partách, ktoré sú nosným vizuálom celej súťaže a aj víťazka je korunovaná svadobnou partou,” vysvetlila riaditeľka súťaže, Barbora Palovičová.

ra.jpg

Foto: 
Michal Bartek
Riaditeľka súťaže Barbora Palovičová

Súťaž vyvrcholí 15. septembra na nádvorí hotela Galileo, kde počas slávnostného večera uvidíme jedenástku talentovaných dievčať. Vojvodinu prišli odprezentovať folklóristky z regiónov Nový Sad, Pančevo a Báčsky Petrovec. Slovenky zasa poukážu na rozmanitosť regiónov ako Horehronie, Abov, Šariš či Liptov. A my už teraz vieme, že sa bude rozhodne na čo tešiť! :-)

pale.jpg

Foto: 
Michal Bartek
Finalistky súťaže Miss Folklór 2017

Videovizitky jednotlivých finalistiek Vám prinesieme už čoskoro! 

FINALISTKY MISS FOLKLÓR 2017:

1. Alisa Oravcová, 19r, Pančevo (Srbsko, Vojvodina)
2. Terézia Rekšáková, 20r, Banská Bystrica
3. Andrea Lačoková, 21r, Báčsky Petrovec (Srbsko, Vojvodina)
4. Ivana Magicová, 22r, Banská Bystrica
5. Lucia Malagová, 24r, Prešov
6. Barbora Kamenická, 18r, Východná
7. Miriam Bystričanová, 20r, Likavka
8.  Zuzana Čajková, 25r, Gerlachov
9. Lenka Kerestúriová, 20r, Košice
10. Anna Zorňanová, 24r, Nový Sad (Srbsko, Vojvodina)
11.  Ivana Pašovičová, 26r, Banská Bystrica

- - Inzercia - -