Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Chuť Stredomoria na vašom tanieri

júl 31, 2017 - 13:33
Pochutnajte si na chutných dobrotách od Podravky, ktoré sú inšpirované stredomorskou kuchyňou. Prinášame vám pár tipov!
Foto: 
podravka.sk

Kvalitné semolinové cestoviny

Ľahké, rýchle a zdravé. Presne také sú výrobky Podravka inšpirované stredomorskou kuchyňou. Milovníkov cestovín potešia kvalitné semolinové cestoviny, ktoré sú vyrobené zo 100% tvrdej pšenice. Výhodou je, že sú chuťovo výraznejšie a výživovo hodnotnejšie ako cestoviny z bielej múky. Navyše, po uvarení si zachovajú krásny tvar, a tak budú pripravované delikatesy nielen dobre vyzerať, ale aj skvele chutiť! Môžete si vybrať Penne, Fusilli, klasické špagety, na Slovensku veľmi obľúbenú tarhoňu, ale aj mnoho iných tvarov cestovín, ktoré si určite zamilujete. Pri príprave cestovín sa snažte dodržiavať dobu varenia, ak ich totiž pripravíte „al dente“, budú mať oveľa nižší glykemický index. Vďaka tomu budú skutočne chutné a ľahké zároveň. Neváhajte ich skombinovať s ďalšími produktmi Podravka a pripravte si nenáročné a rýchle jedlo len za pár minút.

Základom sú paradajky

Aká by to len bola stredomorská kuchyňa bez paradajok? Paradajky sú neodmysliteľnou súčasťou delikátnych pokrmov stredomorskej kuchyne a sú čoraz obľúbenejšie aj v slovenských kuchyniach. Vychutnajte si pasírované paradajky Podravka, ktoré pochádzajú zo srdca Chorvátska, kde krásne dozreli priamo na horúcom slnku Istrie. Vďaka tomu majú paradajky výraznú červenú farbu a ich chuť je nezameniteľná. Sú bez pridanej soli, bez konzervačných látok a farbív a vyrobené do 24 hodín od zberu. Nezabudnite ani na dvakrát koncentrovaný paradajkový pretlak od Podravky, ktorý je extra hustý, bez konzervačných látok a na 100 g jeho výroby bolo použitých až 600 g paradajok. Paradajky sú známe tým, že obsahujú veľké množstvo vitamínov a majú skutočne nízky obsah kalórii. Ideálne sa hodia napríklad k semolinovým cestovinám od Podravky.

Z mora priamo k vám: Tie najchutnejšie sardinky

EVA pravé jadranské sardinky prinášajú na váš tanier to najlepšie z morských hlbín. Ich výnimočnosť spočíva v tom, že pochádzajú priamo z Jadranského mora. Priemerná slanosť vody Jadranského mora je približne 38,3 ‰ a priemerná ročná teplota sa pohybuje medzi 18 – 19 °C. Vďaka vyváženým teplotám v tejto oblasti rastú ryby prirodzeným tempom, optimálne hromadia tuk v tele a zvýšený obsah soli vo vode zaisťuje ich plnú a vyváženú chuť. Sú ľahko stráviteľné, mimoriadne výživné a sú prirodzeným zdrojom bielkovín a omega-3 mastných kyselín. Okrem toho sú príjemným spestrením nášho jedálnička a ideálnou voľbou pre prípravu ľahkých, zdravých a kvalitných pokrmov! V rastlinnom alebo olivovom oleji, v paradajkovej omáčke, so zeleninou, s citrónom alebo v pikantnej omáčke... určite si nájdete svoje obľúbené!

- - Inzercia - -