Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Môj super deň

august 23, 2017 - 14:57
Namiešajte si tie správne raňajky, doprajte si na obed poriadnu dávku vitamínu c a večer si spočítajte, čo všetko vám dnes vyšlo. Testujte nové veci, robte pozitívne zmeny a užívajte si september naplno.
Foto: 
shutterstock

Ráno

Ak po raňajkách vaše trávenie nefunguje tak, ako by malo, je načase zistiť, ktoré potraviny lačnému žalúdku prospievajú a ktoré naopak. Prázdne brucho môžu okrem nezdravých údenín či sladkostí zaťažiť napríklad hrušky. Obsahujú totiž hrubú vlákninu, ktorá môže podráždiť membrány tráviaceho traktu. Citrusy zas môžu dráždiť pažerák. Surové uhorky sú na lačno „ťažké“ a môžu spôsobiť bolesť brucha aj pálenie záhy. Aby ste sa ráno cítili skvele, siahnite radšej po vodnom melóne, kukuričných cereáliách, ovsenej kaši či vajíčkach.

Obed

Úbytok slnečného svetla aj množstva prijatých vitamínov môže organizmus na jeseň nemilo zaskočiť. Zabojujte proti jesennému padaniu vlasov, suchej pokožke a ďalším nepríjemným príznakom a pridajte telu potrebné vitamíny. Noste si so sebou do práce každý deň jeden čerstvý citrón. Vytlačte si ho do vody a šťavu si doprajte k jedlu, najlepšie k pokrmom, ktoré neobsahujú mlieko. Vitamín C vám posilní imunitu, ozdraví krv, skrášli pokožku a zlepší látkovú výmenu.

Večer

Začnite si z každého dňa brať to najlepšie a osvojte si cviky na posilnenie pozitívneho myslenia. Po vyčerpávajúcom dni skúste zrkadlovú techniku. Postavte sa pred zrkadlo a nahlas sa pochváľte za všetko, o čo ste sa v ten deň snažili, čo sa vám podarilo. Alebo si pred spaním napíšte na papier tri veci, ktoré vás v ten deň potešili. Budovanie si pozitívneho pohľadu na život prirodzene kreuje zdravé sebavedomie a zvyšuje sebaúctu, posilňuje myseľ a predchádza vznikom depresií.

- - Inzercia - -