Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Tajomné dobrodružstvo pre všetky generácie

august 31, 2017 - 11:17
Predĺžme si bezstarostné leto a prázdniny a poďme celá rodina do kina. Vráťme sa s legendárnymi hrdinami do detstva a zoznámme s nimi aj naše deti či vnúčatá. So začiatkom školského roka prichádza do kín animovaná komédia s „taťuldom“ Spejblom a neposedným Hurvínkom.
Foto: 
CinemArt

Hrdinovia, ktorých dobre poznáme, sa tentoraz predstavujú v animovanej komédii pre celú rodinu. Filmový príbeh Hurvínek a kúzelné múzeum ponúka úplne nové dobrodružstvo. Pán Spejbl pracuje ako strážca Múzea bábok, ktorému hrozí zbúranie. Hurvínek opäť nepočúva a podarí sa mu preniknúť do uzavretých útrob múzea, kde objaví svet, skrytý pred zrakmi návštevníkov.

Práve v podzemí je ukryté nielen tajomstvo čarovného múzea, ale aj kľúč k jeho záchrane. Hurvínka čaká najväčšie dobrodružstvo v živote, pri ktorom musí preukázať chytrosť, šikovnosť, odvahu a zmysel pre priateľstvo, aby zachránil taťuldu, kúzelné múzeum a celé mesto spod nadvlády zločineckého Pána bábok.

Tieto postavičky sú súčasťou životov mnohých generácií, viacerí, čo pri nich vyrastali, sú už dnes starými rodičmi. Príbehy S + H – či už v divadle alebo televíznych seriáloch – boli doteraz rozprávané tradičnou formou, teda ako príbehy s bábkami. Formálne postupy a technológie sa posunuli dopredu, no to, čo zostáva, je príbeh a hrdina, s ktorým sa môže detský divák stotožniť. Hurvínek je nezbedník s dobrým srdcom, ktorý robí vylomeniny, neposlúcha svojho otca, no napokon si vždy uvedomí, čo je správne. Je to chlapec, s ktorým sa chcete kamarátiť. Verím, že nášho Hurvínka prijmu všetci diváci, nielen tí, ktorí s ním vyrastali, stále vyrastajú, ale aj tí, ktorí ho vďaka filmu ešte len spoznajú,," hovorí režisér Martin Kotík.

har.jpg

Foto: 
CinemArt

Film vznikal viac ako osem rokov pod vedením producenta a hlavného režiséra Martina Kotíka a výtvarníka Martina Záhradníka. Pracoval na ňom tím špičkových scenáristov, animátorov a trikárov z rôznych európskych krajín, využili sa najmodernejšie technologické postupy, je nakrútený v 3D formáte. Vyrábal sa v piatich krajinách v Česku, Nemecku, Dánsku, Belgicku a Rusku, je v ňom využitých vyše tisíc rozmanitých trikov, je plný kúziel a mágie. Podľa tvorcov najťažšou postavičkou na animáciu bola hlavná záporná postava Bastor. Má totiž 4 ruky, 2 nohy a veľmi výraznú mimiku. A tiež Drak, ktorý má 4 nohy, 2 krídla a veľmi dlhý chvost.

K premene Spejbla a Hurvínka do 3D sme pristupovali s tou najväčšou úctou a pokorou. Všetci sme na nich vyrástli a všetci ich milujeme. A snažili sme sa ich charaktery, srdce a dušu vteliť do novej modernej podoby, no tak, aby to stále boli oni dvaja,“ vysvetľuje režisér. Ako sa to tvorcom podarilo? To už posúdia diváci, ktorí sa vyberú do kina či vlastne do útrob tajomného múzea. Film je dabovaný do slovenčiny a bábkam prepožičalo svoje hlasy množstvo našich hercov.

- - Inzercia - -