Dnes je nedeľa, 25.september 2022, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Kto sa stane kráľovnou folklóru pre rok 2017?

september 06, 2017 - 10:20
Súťaž o najkrajšiu a najtalentovanejšiu folklóristku sa blíži do finále, a tak si bude môcť obecenstvo zvoliť svoju v poradí už tretiu Miss Folklór. Na novom mieste a v novom šate, aj takto by sa dali charakterizovať pozitívne zmeny, ktoré organizátori na finálový večer pripravili.
Foto: 
Miss Folklór

Finále sa bude konať dňa 15.septembra od 19:00 na Donovaloch v priestoroch hotela Galileo pod holým nebom v komornej atmosfére. Približne tri stovky hostí si tak priamo na mieste zvolia päticu najkrajších dievčat a odborná i neodborná porota zvolia spomedzi nich víťazku večera. Do odbornej časti poroty zasadnú osobnosti so zvučnými menami zo speváckej i tanečnej oblasti.

Bohatý hudobný program

Počas celého finále je pripravený pre divákov bohatý hudobný program. Na pódiu sa okrem jedenástich talentovaných finalistiek predstavia aj známi umelci ako speváčka ľudových piesní Hanka Hulejová spolu so svojou vnučkou Simonou, skupina Ghymes a zoskupenie hudobníkov Rusín Čendeš Orchestra. Divákov čaká aj vystúpenie mladej vychádzajúcej kapely Iconito, ktorá predstaví naživo svoju novú pieseň napísanú špeciálne pre projekt Miss Folklór.

Modely šiat od známych návrhárov

Súťaž Miss Folklór je nielen oslavou radosti a krásy, ale snaží sa odprezentovať aj talentovaných ľudí, ktorí akýmkoľvek spôsobom prenášajú ľudové prvky do svojej tvorby. A tak sa na finálovom večeri objavia aj modely šiat od troch známych slovenských návrhárok a nová Miss Folklór bude korunovaná slávnostnou partou z dielne Sandry Polákovej.

Víťazku čakajú hodnotné ceny

Na víťazku čaká okrem titulu Miss Folklór aj množstvo vecných cien, medzi inými aj vypožičanie nového modelu auta Kia cee´d na rok, či finančný grant od Poštovej banky určený na ďalší rozvoj v oblasti hudby, tanca a spevu. Mediálni partneri JOJ TV a Slovenka zase pripravili hlasovanie na webe o ich vlastnú Miss Folklór. Počas celého večera bude divákov na pódiu sprevádzať známy moderátor Marcel Forgáč, takže sa môžeme tešiť na nezabudnuteľný program.

Finálová zostava jedenástich dievčat je i tento rok pestrou vzorkou krásy, talentu a tradícií zo všetkých kútov Slovenska i z Vojvodiny, ktorá bude zastúpená troma folklóristkami žijúcimi v komunite Slovákov v Srbsku. Súťaž tak postupne dostáva nové rozmery a snaží sa ukázať verejnosti, že slovenská kultúra a tradície prežili i v iných častiach sveta, kam naši rodáci odišli za prácou či novým životom, no na svoje korene nezabudli.

Finalistky

Alisa Oravcová, 19 r., Pančevo ( Srbsko, Vojvodina), tanec

Terézia Rekšáková, 20r., Banská Bystrica, tanec

Andrea Lačoková, 21 r., Báčsky Petrovec (Srbsko, Vojvodina), spev

Ivana Magicová, 22 r., Banská Bystrica, tanec

Lucia Malagová, 24 r., Prešov, tanec

Barbora Kamenická, 18 r., Východná, tanec

Miriam Bystričanová, 20 r., Likavka, spev

Zuzana Čajková, 25 r., Gerlachov, tanec

Lenka Kerestúriová, 20 r., Košice, tanec

Anna Zorňanová, 24 r., Nový Sad (Srbsko, Vojvodina), spev

Ivana Pašovičová, 26 r., Banská Bystrica, spev

Viac podrobností o hlasovaní sa dozviete TU.

- - Inzercia - -