Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Komisár Rex: Tešiť sa môžeme na Baču a Latináka!

september 06, 2017 - 10:03
Ak sa opýtate na najobľúbenejšieho televízneho psíka, zaručene dostanete odpoveď - Rex. Nemecký ovčiak s neomylným inštinktom a fenomenálnou inteligenciou si získal priazeň miliónov divákov vďaka legendárnemu rakúsko-nemeckému seriálu Komisár Rex.
Foto: 
tv markiza

Obrovské úspechy žal aj na obrazovkách televízie Markíza a teraz prichádza v jedinečnom slovenskom spracovaní! Pod názvom Rex ho budú môcť diváci sledovať od 7. septembra 2017 každý štvrtok o 20:30.

Nový kriminálny seriál vzniká na základe pôvodných scenárov, dej je však zasadený do prostredia Bratislavy. Hlavnú rolu kapitána Richarda Majera si zahrá talentovaný herec Juraj Bača, ktorého si diváci obľúbili už v rodinnom seriáli Búrlivé víno. Z kastingu vyšiel ako ideálny typ, ktorý dokáže stvárniť mladú generáciu a dodať seriálu súčasný nádych.

Psí herci z Poľska

Zaujímavosťou je, že Rexa stvárňujú na striedačku hneď traja psí herci pôvodom z Poľska - Odin, Rex a Joši. Sympatický herec má už zoznamovanie so psami za sebou a nevšednú spoluprácu si nevie vynachváliť. „Pri prvom stretnutí ma ovoňali, povodil som si ich na vôdzke, prebehla medzi nami chémia, takže sme mohli začať nakrúcať,“ hovorí Bača.

Pri natáčaní sú vždy prítomné trénerky, ktoré dohliadajú na to, aby sa psy cítili komfortne. Tiež platí pravidlo, že dotýkať sa ich môžu iba oni a herci, ktorí s nimi hrajú. Dôvod je, aby neboli rozptyľované inými osobami, čo by mohlo skomplikovať natáčanie.

Ďalšou známou tvárou seriálu Rex bude Lukáš Latinák, ktorý stvárni postavu komického komisárovho asistenta Karola Šimečka (v pôvodnej verzii Ernst Stockiner). Tak ako v origináli, ani v slovenskej verzii nebude mať jeho postava so psom veľmi pozitívny vzťah. „Ja sa so psom až tak veľmi nekamarátim, kradne mi žemle,“ hovorí so smiechom Lukáš Latinák.

Zárukou kvalitného spracovania je tím produkčnej spoločnosti D.N.A. Production, ktorý pre Markízu v minulosti vyrábal aj kritikmi pozitívne hodnotený kriminálny seriál Mesto tieňov.

Televízia Markíza prvý raz uviedla Komisára Rexa v roku 1997, čo bolo krátko po jeho štarte, a hneď si získal srdcia všetkých divákov od detí až po starých rodičov Na svoj obraz si Rexa pretvorili napríklad aj v Rusku alebo Poľsku, kde sa od roku 2012 s pretrvávajúcim úspechom vysiela ako Komisár Alex.

- - Inzercia - -