Dnes je štvrtok, 09.december 2021, meniny má: Izabela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni štartujú týždeň módy!

október 08, 2017 - 15:16
Už o niekoľko dní sa Bratislava premení na mekku módy. Od 13. októbra si v rámci projektu Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz, budete môcť vychutnať desiatky domácich i zahraničných návrhárov na piatich rôznych miestach. Súčasťou jesennej časti bude aj finále projektu Hľadáme nové tváre módnej scény.
Foto: 

Týždeň Bratislavských módnych dní odštartuje tlačovou konferenciou, ktorá sa bude konať 13. októbra 2017 v kostole Klarisiek v Bratislave. V sobotu sa slovenská návrhárska elita presunie do luxusných priestorov hotela Kaskády na Sliači. V špeciálnej šou sa predstavia Michaela Ľuptáková, Ida Sandor, Jana Jurčenko, La Rena, Jana Pištejová, Veronika Hložníková, Zuzana Haková a súrodenci Ponerovi z Česka. 

Maratón prehliadok v našom hlavnom meste začne v pondelok, 16. októbra 2017 v Refinery Gallery, kde vám svoje modely predvedú Rozbora Couture, Jana Jurčenko, Zuzana Haková, Michaela Ľuptáková, Stefano Pellicceria, Nicollas Berenique, Veronika Hložníková, Komora & Humer, Duos a Poner. 

V utorok, 17. októbra, opäť v Refinery Gallery bude večer patriť prehliadke Renáty Kliskej a jej značky La Rena, predstaví sa víťazka projektu Nové tváre módnej scény z roku 2015 Sofia Tureková, ďalej Michael Kovacik, Monika Vontsemu, značka Hellenski by Ema Klein, Katie Q & Valeria Beck, Nana Fashion Gallery, Izabela Komjati, Lenka Poulová, Ida Sandor a vrcholom večera bude tradične Jana Pištejová.

Stredajší večer, 18. október, sa bude niesť v komornejšej atmosfére. V centre Bratislavy sa v priestoroch butiku značky Coccinelle predstaví najnovšia kolekcia kabeliek. 

Sériu prehliadok zavŕšime vo štvrtok 19. októbra,  priestoroch krásneho gotického kostola Klarisiek. Tu, tak ako minulý rok, zabojujú o titul finalisti projektu Nové tváre módnej scény Sandra Jutková, Dominika Kašová, Ondřej Kovařik, Boris Kráľ, Zarina Šimkovičová, Viktor Varg a Martina Vrábelová so svojimi kolekciami na tému Vôňa kávy. Víťaz súťaže získa množstvo hodnotných cien, kávovar PrimaDonna Elite Experience od De’Longhi, YogaBook od Lenovo, mediálny priestor v tituloch vydavateľstva STAR production (Slovenka a ŽenskýWeb.sk), módny editoriál v magazíne SPARKLING, módny editoriál v magazíne Hviezdy ciest a Top Fashion magazine, cenu, po ktorej zrejme túži každý mladý módny návrhár – Master Class Program od francúzskej módnej školy MOD’SPE Paris Central Europe, ročný jazykový kurz Volis Academy a tiež pobyt v Zlatých kúpeľoch Royal Palace.

Posledný deň jesennej časti sa ponesie v znamení workshopu. V priestoroch Mestského divadla Pavla Orságha Hviezdoslava sa stretnú módni návrhári a porota Bratislavských módnych dní. Počas neho sa zhodnotí slovenská móda, dvanásť rokov fungovania Bratislavských módnych dní, tvorba finalistov projektu Nové tváre módnej scény a svoje miesto tu budú mať aj zástupcovia médií či blogeri.

Bratislavské módne dni si budete môcť vychutnať aj naživo – lístky sú v predaji v sieti TicketPortal, ale i online prostredníctvom www.bmd.sk a na Facebook-u v špeciálnych live streamoch a živých vstupov zo zákulisia. 

 

- - Inzercia - -