Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Na poslednej ceste sme odprevadili novinárku Katku Leškovú

november 08, 2017 - 18:26
Po ťažkej chorobe, s ktorou statočne bojovala, zomrela 1. novembra dlhoročná novinárka, naša bývalá kolegyňa, Katka Lešková. Dnes ju na poslednej ceste s hlbokým zármutkom odprevadilo aj naše vydavateľstvo, ktoré do poslednej chvíle jej života verilo, že v boji s chorobou vyhrá. 
Foto: 

Vo veku päťdesiat rokov nás opustila žena s veľkým srdcom, manželka nášho kolegu, fotografa Ramona Leška, ktorá celý svoj život zasvätila žurnalistike. Tú vyštudovala na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Začiatky jej publikácie siahajú do časopisu Život, neskôr pôsobila v Breaku, Emme a tiež u nás, v týždenníku Slovenka. Posledných sedemnásť rokov tvorila obsah magazínu smeŽeny. 

Svoje posledné články napísala v lete po tom, čo zistila, že trpí vážnou chorobou. V editoriály magazínu smeŽeny informovala čitateľov: ,,Možno ste si všimli alebo nejako vycítili, že toto vydanie smeŽeny je trochu iné ako tie predošlé. Je to tak preto, že každý kreatívny človek má svoj nezameniteľný rukopis. Presne tak ako tí, ktorí sa rozhodli nenechať ma v štichu a pomôcť udržať magazín, ktorý držíte v rukách. Všetko sa to začalo asi pred mesiacom. Zvýšenou únavou a zhoršenou koordináciou. Pripisovala som to najprv celkovej únave, tomu, že som si už dlhšie poriadne neoddýchla. O to viac som sa tešila, že si oddýchnem konečne na Sicílii. Veľmi som sa na tých pár dní, ktoré som tam mala stráviť, tešila. Problém sa tam však vyostril. Po návrate som už na jedno oko takmer nevidela, zakopávala som o každú nerovnosť na zemi. Lekári mi povedali, že mám štyri nádory na mozgu. A hoci za to moja milovaná práca nemôže, momentálne sa jej nemôžem venovať. Držte mi palce, budem to teraz veľmi potrebovať. Rovnako ako tí, ktorí ma v nasledujúcich dňoch nahradia,” zneli jej posledné riadky venované čitateľom.

Posledná rozlúčka sa konala v Krematóriu v Lamači, kde sa stretla jej rodina, blízki, priatelia a kolegovia.

Česť jej pamiatke. Nikdy nezabudneme.

- - Inzercia - -