Dnes je pondelok, 08.august 2022, meniny má: Oskar
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Desaťročný klavirista dosiahol mimoriadny medzinárodný úspech

november 16, 2017 - 11:51
Unikátne ocenenie len 10-ročného mimoriadne talentovaného klaviristu Ryan Bradshaw, ktorý je žiakom základnej umeleckej školy J. Albrechta hlavného mesta. Talentovaný klavirista obsadil na piatom ročníku Medzinárodnej súťaži Franza Liszta pre mladých klaviristov vo Weimare v Nemecku tretie miesto.
Foto: 

„Išlo o mimoriadne náročnú trojkolovú  súťaž, na ktorú musel  Ryan naštudovať  70 minútový program. Okrem sólovej hry bolo podmienkou hrať aj komornú  hru a vo finále  Koncert D dur pre klavír a orchester od J. Haydna. Som preto nesmierne hrdá, že to zvládol takto úspešne, čím pozitívne zviditeľnil nielen svoje schopnosti, ale aj Slovensko a Bratislavu,“ povedala riaditeľka ZUŠ J. Albrechta Lucia Celecová. 

Ryan Bradshaw je historicky najmladší účastník  doterajších ročníkov súťaže, na ktorej Slovensko ešte nemalo medzi súťažiacim zastúpenie. Vo svojej kategórii Ryan súťažil v konkurencii 27 klaviristov  zo štyroch kontinentov. Súťaž sa konala od 23. 10 – 2. 11. 2017 vo Weimare. Raz za tri roky ju organizuje Univerzita F. Liszta vo Weimare a Musikgymnasium Schloss Belvedere.  
Ryan Bradshaw má austrálsko – slovenský pôvod a na ZUŠ J. Albrechta študuje v triede  Mgr.art V. Ilievskej. Okrem toho je aj mimoriadnym študentom na vysokej škole vo Viedni. Slovensko reprezentoval na viacerých prestížnych medzinárodných súťažiach, z ktorých má 8 prvých miest. 
Foto: pixabay.com

- - Inzercia - -