Dnes je piatok, 22.október 2021, meniny má: Sergej
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Už dnes: Finále súťaže Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča

november 29, 2017 - 09:18
Už 30. novembra sa v Cikkerovej sieni v banskobystrickej Radnici stretnú víťazi oblastných kôl súťaže Návraty poézie o cenu Andreja Sladkoviča.
Foto: 

Ako každý rok sa súťažiaci a porotcovia poklonia pamiatke tohto významného štúrovského básnika, spisovateľa, prekladateľa, publicistu a literárneho kritika, ktorý je pochovaný na evanjelickom cintoríne v Radvani a potom si zmerajú svoje sily v prednese poézie, ktorá má svojich obdivovateľov v radoch mladšej aj staršej generácie.

Súťaž pripravuje vydavateľstvo STAR production a na nedávnom oblastnom kole v Banskej Bystrici sa pod jeho taktovkou zorganizovala súťaž, ale aj stretnutie osobností stredoslovenského kultúrneho a spoločenského života.

Do poroty zasadli básnik a spisovateľ Ondrej Kalamár, historici Marcel Pecník a Vladimír Sklenka, riaditeľ Základnej školy v Hrochoti Marián Medveď. Garantom súťaže bol Juraj Sarvaš, veľké poďakovanie za prípravu oblastného kola patrí aj riaditeľke Gymnázia Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici Ivete Šanderovej.

Prvé miesta si odniesli v kategórii starších žiakov Veronika Kočalková zo Základnej školy v Brusne a Kristína Dovalová zo základnej školy v Hrochoti, v kategórii juniori boli úspešní Juraj Bolf a Zuzana Zaušková z Gymnázia Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici.

 

- - Inzercia - -