Dnes je utorok, 17.máj 2022, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vianočný stromček v Dúbravke rozsvieti Mikuláš

december 05, 2017 - 12:46
Vianočný stromček v bratislavskej mestskej časti Dúbravka rozsvieti už v stredu 6. decembra Mikuláš. Ten príde pred Dom kultúry Dúbravka o 17:00.
Foto: 
pixabay.com

Skôr, než sa objaví, otvoria sa tvorivé dielne, aby čakanie bolo kreatívne aj príjemnejšie. „Tvorivé dielne sa začnú o 16:00,“ pozýva na podujatie riaditeľ Domu kultúry Dúbravka Peter Varga. Mestská časť bude zároveň počas celých vianočných sviatkov slávnostne osvetlená, vianočné osvetlenie by malo svietiť od dneška až do 7. januára.

Mestská časť ešte ľudí upozorňuje, že v prípade nepriaznivého počasia sa podujatie bude konať v modrej sále Domu kultúry Dúbravka a vstup je zadarmo.

Okrem mikulášskeho podujatia v Dúbravke sa vianočné podujatia, ako napríklad trhy, už začali aj v iných bratislavských mestských častiach. V Petržalke trhy odštartovali 1. decembra na Námestí Republiky. Vianočné trhy sú otvorené v pracovné dni od 11:00 do 21:00 a počas víkendov od 9:00 do 21:00. Staromestské vianočné trhy otvoril príhovorom starosta mestskej časti Bratislava - Staré Mesto Radoslav Števčík 24. novembra na Hviezdoslavovom námestí.

Ľuďom sú k dispozícii tradičné stánky a vždy od štvrtka do nedele na pódiu medzi zónou so stánkami a historickou budovou Slovenského národného divadla obohatí vianočnú atmosféru kultúrny program. Na Hlavnom a Františkánskom námestí, tiež v Starom Meste, sa od 24. novembra konajú mestské vianočné trhy, kde je sto vianočných stánkov. Stánky s občerstvením sú otvorené denne od 10:00 do 22:00 a stánky s vianočnými darčekmi a charitatívne stánky sú otvorené do 20:00.

Foto: pixabay.com

- - Inzercia - -