Dnes je štvrtok, 09.december 2021, meniny má: Izabela
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Fenomén rýchlej doby: Potravinová intolerancia verzus alergia na potraviny

december 14, 2017 - 13:06
„Slasť na tanieri, horor v bruchu!“ – Aj takto by sme niekedy mohli pomenovať stav, keď niečo zjeme a nie je nám z toho práve najlepšie.
Foto: 

Veľmi často sa stretávame s tým, že nám „niečo“ je – bolí nás hlava, kĺby, sme unavení, nevieme schudnúť, hoci sa správne stravujeme, zrazu máme akné - a nevieme to „niečo“ definovať. Vtedy si kladieme otázky: Odkiaľ to je? Prečo to je? Čo to spôsobilo? Jednou z príčin môže byť aj potravinová intolerancia. Tá sa v populácii vyskytuje pomerne často. Udáva sa, že 20 až 60 % ľudí má potravinovú intoleranciu. Tú sa často mýlime s alergiou. Tou však trpí len 2 – 4 % dospelých a 8 % detí. Čo to vlastne je potravinová intolerancia? O problematike potravinovej intolerancie napísala pani Ing. Janka Trebulová (Alimonia s.r.o.).

Často sa potravinovej intolerancii hovorí aj pseudoalergia. Veľmi rada sa maskuje za iné problémy, chronické ochorenia a lekári klasickej medicíny sa ňou veľmi nezaoberajú. Často sa ani nevieme dopátrať, aký je náš skutočný problém. Tak roky liečime príznaky, ale neriešime príčinu. A pritom pomoc je veľmi jednoduchá. Stačí pomocou testu zistiť potraviny, ktoré signalizujú problém. Následne na určité obdobie z jedálnička vynechať  „škodlivú“ potravinu, ktorá môže byť spúšťačom potravinovej intolerancie. Zdá sa to veľmi jednoduché. Áno, zistenie spúšťača je pomerne jednoduché. Aj odporúčania sa zdajú pomerne jednoduché. Najťažšie zo všetkého je však zaviesť odporúčania do praxe. A to je vo väčšine prípadov kameň úrazu. Najlepšie je preto sa poradiť s odborníkom, ktorý má naozaj prehľad, kde všade sa daný spúšťač („škodlivá“ potravina) nachádza, ako sa mu čo najefektívnejšie vyhnúť a ako čo najjednoduchšie zaviesť nové pravidlá do stravovania.   

Najnovšie výskumy dokazujú, že potravinová intolerancia je dedičná. To znamená, že ak ňou trpíte vy, je veľká pravdepodobnosť, že vaše deti ju zdedia tiež. Preto je dôležité, aby ženy ako matky, ktoré sa starajú o stravovanie svojej rodiny, dbali na pestrý a zdravý jedálniček. Aby hľadali príčinu problému a snažili sa o jej odstránenie. A nielen liečili príznaky, lebo tým sa príčina neodstráni. Ak sa aj podarí identifikovať problém s potravinou, zmena v živote pre mnohých lákavá nie je. Staré zvyky sa mnohým menia len ťažko. Často sa stáva, že práve mamy s menšími deťmi dokážu motivovať aj zvyšok rodiny k zdravšiemu životnému štýlu. Treba poznamenať, že zanedbané a neliečené intolerancie môžu viesť k zápalom a fatálnemu poškodeniu čreva. Bohužiaľ, častejšie než so zmenou stravy sa stretávame s tým, že klient sa začne liečiť až v štádiu, keď mierne príznaky preklenú do ťažších ochorení. 

Často sa zamieňa potravinová intolerancia s alergiou. Nie je však možné ich porovnávať,  pretože podstata každej je rozdielna: 

Princíp mechanizmu

Alergia na potraviny vzniká, ak telo vyhodnotí nejakú potravinu ako „škodlivú” a prinúti imunitný systém brániť sa pred nepriateľom (protilátky IgE). Telo začne na svoju obranu produkovať množstvo chemických látok (histamín), ktorých prítomnosť sa prejaví alergickými reakciami. Najčastejšie je to nádcha, opuchy, svrbenie, či v horšom prípade anafylaktický šok.

Potravinová intolerancia  nie je spôsobená imunitnou reakciou organizmu, ale skôr ako odozva tráviaceho systému. Vzniká rôznymi metabolickými poruchami - vtedy ak jedlo alebo jeho zložka podráždi tráviacu sústavu alebo, keď nie sme schopní potravu dôkladne stráviť či rozložiť. Môže byť spôsobená aj dedičnými faktormi. Najnovšie výskumy však ukazujú, že aj pri potravinovej intolerancii dochádza k činnosti imunitného systému, ale až ako odpoveď na podráždenie tráviacej sústavy. Vtedy sa v krvi  zistila prítomnosť IgG protilátok, ktoré ale nie sú príčinou príznakov. No dajú sa využiť pri diagnostike intolerancie. Teda prejavy vznikajú na základe nesprávneho strávenia potravy a imunitný systém reaguje až ako druhý na základe rekcie organizmu na nestrávene jedlo. 

background-1932466_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

Doba prejavenia sa symptómov

Pri alergii na určitú potravinu sa príznaky objavujú spravidla okamžite. Väčšinou sú veľmi výrazné a niekedy aj život ohrozujúce. Z tohto dôvodu, sú pomerne ľahko odhaliteľné. 

Pri potravinovej intolerancii sa príznaky  môžu objaviť až po niekoľkých hodinách, či dokonca 2 - 4 dňoch. V takom prípade je len veľmi ťažko ich dávať do súvislosti s jedlom či trávením a veľmi ťažko sa odhaľuje “škodlivá” potravina. Od jej požitia sme samozrejme mohli zjesť, či vypiť množstvo iných jedál. A aj príznaky nebývajú až také výrazné, ako pri alergii. To sa môže zdať ako výhoda, ale opak je pravdou. Príznakom nevenujeme často takú pozornosť, lebo nie sú navonok nijako dramatické. A väčšinou ich pripíšeme niečomu inému. Z dlhodobého hľadiska však potravinová intolerancia môže viesť k vážnemu poškodeniu zdravia. Pri nedostatočnom trávení sa do tela nedostáva dostatok potrebných vitamínov a minerálov a na druhej strane, škodlivé látky nie sú v dostatočnej miere odstránené z tela. To môže spôsobiť oslabenie imunitného systému, poruchy metabolizmu a zbytočné opotrebovávanie organizmu a jeho predčasné starnutie.

Množstvo potraviny

Alergia: Stačí aj minimálne množstvo nežiaducej potraviny, aby sa alergická reakcia prejavila a vzniká po každom jej požití. 

Potravinová intolerancia: reakcia organizmu závisí od množstva. To je ale čisto individuálne. Napríklad, niektorí ľudia s potravinovou intoleranciou na mlieko môžu vypiť pohár mlieka, či zjesť jogurt, bez vážnejších následkov. Pri väčšom množstve sa však reakcia môže dostaviť. Iný jedinec si, bohužiaľ, nemôže dopriať ani ten pohár, pretože jeho intolerancia je silnejšia. Symptomatické prejavy často závisia aj od toho, ako často danú potravinu konzumujeme. Ako som už spomenula, všetky tieto faktory sú individuálne a každý by si ich mal odsledovať sám. 

Prejavy a príznaky

Pri alergiách sú najčastejšími príznakmi sťažené dýchanie, opuch, nádcha, svrbenie, začervenanie, v horšom prípade anafylaktický šok.

U potravinovej intolerancii sú častými príznakmi akné, astma, bolesti brucha, zápcha či hnačka, migréna, kožné problémy, dýchavičnosť, obezita, ekzémy, nespavosť, únava a ešte mnohé iné.

Možnosť vyliečiť sa 

Alergia na potraviny sa nedá vyliečiť a sprevádza nás po celý život. Jej príznaky sa dajú len zmierniť.

Potravinovú intoleranciu je možné vyliečiť. Pri dlhodobom vylúčení „škodlivej” potraviny sa telo postupne očistí a začne fungovať tak ako má. Pri pomalom opätovnom zavedení „škodlivej“ potraviny do jedálnička sa telo znovu „naučí” túto potravinu tolerovať. Čas potrebný na vyčistenie organizmu a opätovné zavedenie „škodlivej“ potraviny je veľmi individuálny, vo všeobecnosti to je 3 - 6 mesiacov, niekedy aj viac.

„Abstinenčné príznaky“

Pri potravinovej alergii k žiadnym takýmto príznakom nedochádza. Ak sa alergik vyhne alergénom, stav sa zlepší a príznaky sa vytratia. 

Pri potravinovej intolerancii môžeme byť svedkami akýchsi „abstinenčných“ intolerančných príznakov po vynechaní „škodlivej“ potraviny z jedálnička. To znamená, že dôkladné vylúčenie danej „škodlivej“ potraviny môže viesť k dočasnému zhoršeniu stavu a dochádza k intenzívnejším prejavom príznakov. Telo si vyslovene danú potravinu žiada, aby sa „necítilo zle”. Vtedy nesmieme naše telo v žiadnom prípade počúvať. Po určitom čase sa abstinenčné príznaky obvykle začnú vytrácať. Je to podobné, ako keď dlhoročný fajčiar zo dňa na deň prestane.

Či ide o potravinovú intoleranciu, zistíte pomocou testov. Stačí Vám jedna kvapka krvi, z ktorej sa dá určiť, o ktorú potravinu sa jedná. Na záver je veľmi dôležité povedať, že akékoľvek závery, výsledky testov (aj doma robených) či postupy, musia byť konzultované s lekárom, či odborníkom na výživu, aby sme zamedzili ďalším zbytočným problémom. Najčastejšou chybou, ktorá sa vyskytuje pri samostatnej zmene jedálnička, je neadekvátne nahradenie „škodlivej“ potraviny. A tým dochádza k deficitu pre telo dôležitých vitamínov a minerálov. Preto rada odborníka je tu na mieste.

fd_box_vianoce.jpg

Foto: 
Cambridge Nutritional Sciences Ltd.

Titulná foto: shutterstock.com

- - Inzercia - -