Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prihláste sa na jedinečnú celoslovenskú súťaž v recitovaní Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča!

január 19, 2018 - 15:45
Aj tento rok vydavateľstvo STAR Production vyhlasuje jedinečnú celoslovenskú súťaž Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča. Tá za roky svojej existencie dokazuje, že poézia sa z našich životov nevytráca a záujem o ňu majú všetky vekové kategórie. Chceli by ste si v recitovaní poézie zasúťažiť aj vy? Teraz máte jedinečnú možnosť! Už 26. marca sa v Bratislave uskutoční oblastné kolo, na ktoré je spustené prihlasovanie!
Foto: 

Aj tento bude rok bude komisia zložená z osobností kultúry ako Štefan Bučko či Marína Kráľovičová hodnotiť prednes slovenskej klasickej poézie študentov základných, stredných aj vysokých škôl, ako aj jednotlivcov z celého Slovenska. Odborným garantom je Juraj Sarvaš. Podujatie máva pravidelne záštitu ministra školstva a primátora Banskej Bystrice.

Prvé oblastné kolo sa bude konať v Zichyho paláci v Bratislave už 26. marca 2018, druhé oblastné kolo bude 25. októbra 2018 v Banskej Bystrici a celoslovenské finále sa bude konať 19. novembra 2018 v slávnostnej Cikkerovej sieni Radnice v Banskej Bystrici.

Posielajte svoje prihlášky do 15. marca 2018 na adresu: navratypoezie@starproduction.sk

O projekte

Projekt Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča má snahu podporovať talentovaných recitátorov, rozvíjanie ich zručností a zároveň je jeho poslaním šíriť lokálpatriotizmus a budovať a prehlbovať lásku k poézii a to nielen u mladých ľudí. Do finále projektu, ktoré sa každoročne koná symbolicky v srdci Slovenska v Banskej Bystrici, postupujú víťazi oblastných a regionálnych kôl z Bratislavy a z iných.

- - Inzercia - -