Dnes je nedeľa, 28.november 2021, meniny má: Henrieta
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Syn Naste Kuzminovej: Na mamu som pyšný

február 20, 2018 - 16:52
„Dukla je hore nohami, nikto nič nerobí, len sleduje televíziu.“ So šťastným úsmevom na tvári nám opísal atmosféru, ktorá vládla v klube po triumfe Anastasie Kuzminovej šéf Dukly Banská Bystrica Roman Benčík.
Foto: 

Radosť, ktorá tu vládne, je doslova nákazlivá. Eufória zaplavila aj nás, len čo sme vkročili do administratívnej budovy športového klubu, kam sme sa vybrali bezprostredne potom, ako naša biatlonistka získala na tohtoročnej olympiáde svoje prvé striebro. „Vedel som, že to dá. Nasťa by sa bez medaily nikdy nevrátila,“ v tomto duchu sa niesli útržky rozhovorov medzi športovcami a zamestnancami, ktorým nechýbal úsmev na tvári. V ten utorok, 13. februára sa zdalo, že úsmev je pre Duklu Banská Bystrica akýmsi druhým klubovým symbolom.

Len čo sme sa usadili v kancelárii, upútala nás galéria portrétov športovcov, zdobiaca celú čelnú stenu. Pod mnohými obrazmi bolo akási záhadná číslovka. Pod Nastiným obrázkom sa skvela trojka. „To je počet medailí, v ktoré dúfame.“ Nuž, dnes v čase našej uzávierky môžeme povedať, že Nasťa so svojím druhým striebrom je na najlepšej ceste naplniť očakávania. K podrobnejšej analýze ďalších športovcov sme sa už nedostali, lebo do dverí vstúpila štíhla elegantná dáma s desaťročným mlčanlivým chlapcom...

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka Slovenka 07/2018!

- - Inzercia - -