Dnes je sobota, 23.október 2021, meniny má: Alojzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zavraždenú Martinu pochovali v svadobných šatách

marec 02, 2018 - 17:39
Okolo 500 ľudí sa dnes prišlo naposledy rozlúčiť s Martinou Kušnírovou, ktorú zavraždili spolu s jej priateľom novinárom Jánom Kuciakom. Kostol v Gregorovciach bol pre také množstvo ľudí primalý a mnohí stáli aj vonku. V otvorenej truhle ležala Martina v bielych svadobných šatách.
Foto: 

Pred začatím smútočného obradu znela chrámom skladba Jaromíra Nohavicu Sarajevo, ktorú mali hrať mladým manželom na svadbe. Ján Kuciak pôvodný text dokonca prebásnil. Prečítali aj jeho text plný pozitívnych emócií a lásky.

1.jpg

Foto: 
SITA

Smútočnú omšu celebroval pomocný košický biskup Marek Forgáč. V kázni spomenul rôzne zlá, s ktorými musí človek bojovať a mafiu označil za inštitucionalizované zlo. Uviedol, že vodcovia sú zodpovední za to, že také zlo tu našlo živnú pôdu. Kňaz povedal, že stôl plný peňazí je ťažký cynizmus, veď pre lásku k peniazom sa toto všetko stalo. "Nepotrebujeme pozerať na balíčky peňazí, Slovensko potrebuje návrat k láske, k ľudským hodnotám. Slovensko v týchto chvíľach potrebuje vidieť na čele ľudí, ktorí vedia vziať na seba priamu i nepriamu zodpovednosť za to, čo sa stalo." Kňaz zdôraznil, že aj Kristus na kríži vzal na seba zodpovednosť, tak aj naši mocní by mali vedieť, ako sa zachovať.

vz3_7163.jpg

Foto: 
SITA

Medzi stovkami ľudí boli nielen obyvatelia Gregoroviec, ale aj predstavitelia spoločnosti Ringier Axel Springer, mnohí novinári, ale aj ľudia z okolitých obcí, z Prešova, ale aj Košíc.

- - Inzercia - -