Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jogová inšpirácia podľa Vierky Ayisy

november 01, 2018 - 15:17
Ak hľadáte tú správnu motiváciu, nechajte sa pohltiť nadšením inštruktorky jogy Vierky Ayisi. Rozhýbte sa a načerpajte spolu s ňou pozitívnu energiu pri cvičení jogy.
Foto: 
Shuttrstock

Prečo je joga vhodná na prebudenie stuhnutého tela po lenivej zime?

„Joga človeku pomáha nadobudnúť flexibilitu. Spolu s ňou prichádza fyzická kondícia, zdatnosť, energia a sila. Dokáže vyliečiť bolesti chrbta, pozitívne meniť držanie tela a podnietiť prirodzené zhadzovanie prebytočných kíl,“ hovorí Vierka Ayisi a dodáva, „Pozitívne vplýva aj na to, ako vnímame sami seba a aj ľudí okolo nás. No a keďže joga harmonizuje a pretvára náš stav mysle a pocity na pozitívnejšie, tým sa začne aj celé naše okolie meniť k lepšiemu. Postupne si človek začne cvičenie prirodzene užívať a dokáže zosynchronizovať myseľ, dýchanie a telesné pozície - asány.“

Zacvičte si Inspirit Yogu s Vierkou cez Youtube

Cvičenie Inspirit yogy online, slúži ako forma cvičenia v pohodlí domova. Videá nájdete na youtube kanáli Inspirit agency. Sú určené pre začiatočníkov aj mierne pokročilých a kohokoľvek kto sa chce rozhýbať, ponaťahovať sa a venovať sa na pár minút počas dňa samému sebe.

Jesť či nejesť pred tréningom?

„Pred cvičením yogy minimálne hodinu a pol nejedzte. Ak končíte tréning neskôr večer, tak si po cvičení dajte už iba nejakú ľahkú večeru. Všeobecne platí, že strava, ktorú konzumujeme by mala byť živá, farebná a taká, aby sme sa po nej nemuseli zvaliť na gauč a ťažko tráviť,“ radí Vierka Ayisi.

Anjaneasana- Kosák

Jednou nohou zakročíme dozadu. Chodidlo zadnej nohy je na polo špičke. Koleno je vystreté (pre uľahčenie koleno môžeme položiť až na zem). Predné koleno je ohnuté a neprečnieva priehlavok prednej nohy. Chrbát je vyrovnaný v priamej osi. Ruky sú vystreté nad hlavou. Šija v rovine s chrbticou. Celé telo je spevnené.

Vierka Ayisi

Zakladateľka agentúry INSPIRIT, inštruktorka Yogy & Fit Inspirit cvičenia. Bývala tanečníčka a choreografka.

 

 

- - Inzercia - -