Dnes je nedeľa, 29.máj 2022, meniny má: Vilma
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Povedzte neželanému tuku navždy zbohom: Je tu nová metóda TightSculpting!

marec 19, 2018 - 14:00
Vo vzduchu je pomaly ale isto cítiť jar a už teraz je vhodné myslieť na plavkovú sezónu. Ak chcete počas leta vyzerať krásne a štíhlo, možno vás bude inširovať jedna z najefektívnejších metód modelovania kriviek tela TightSculpting, dostupná už aj na Slovensku! Práve o tejto novinke sme sa porozprávali s MUDr. Janou Chudíkovou, primárkou Súkromnej kliniky dermatológie, estetickej medicíny a plastickej chirurgie NU'CLINIC, ktorá toto ošetrenie ako jediná na Slovensku poskytuje.
Foto: 
pixabay.com

Pani doktorka, na slovenský trh ste priniesli novú metódu ošetrenia Tihgtsculpting. Povedzte nám o nej niečo viac...

Ide o novú patentovanú metódu, ktorá spája v jednom ošetrení dve laserové technológie, špeciálne vyvinuté na dosiahnutie kontrolovaného a bezpečného hypertermického poškodenia tukových buniek a súčasného vypnutia kožného povrchu. Spojením týchto dvoch technológií v jednom ošetrení sme schopní efektívne ošetrovať hlboko uložené tukové tkanivo a súčasne povrchové vrstvy kože s kolagénom.

Ako prebieha samotné ošetrenie?

Ošetrenie pozostáva z kombinácie dvoch krokov. Kombinujeme dve patentované laserové modality Piano a Smooth. Vďaka tejto kombinácii dokážeme preniknúť do hlboko uložených vrstiev tuku, ktoré odolávajú pôsobeniu iných prístrojov, pričom účinku sa nevyhne ani vrchná časť kože. Kým v prvom kroku „ničíme“ neželané tukové bunky, druhým krokom „budujeme“ novú sieť kolagénových vlákien a spevňujeme tak povolenú kožu.

Na klinike vám odsajú tukové vankúše bezbolestne a natrvalo

nu3.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Je zákrok časovo náročný?

Nie. Celý zákrok trvá približne 20-30 minút, v závislosti od lokality na tele a v závislosti od veľkosti ošetrovanej plochy. Výsledkom je spevnenie kože, vylepšenie jej štruktúry a vzhľadu.

Cíti pacient pri tomto ošetrení nejakú bolesť?

Pocity pacientov sú pri ošetrení popisované ako teplý kúpeľ či masáž. Počas zákroku sa ešte akoby poisťujeme ochladzovaním kožného povrchu, takže žiadne nepríjemné pocity nehrozia.

Pre koho je tento zákrok určený a pre koho, naopak, nie?

Zákrok je vhodný pre tých, ktorí majú problémy s nežiadúcimi tukovými zásobami, či už v oblasti brucha, stehien, nad kolenami, v oblasti dvojitej brady. Je určený pre akúkoľvek vekovú kategóriu nad 18 rokov. Veľmi úspešne ho používame aj pri spevňovacích ošetreniach ako je ochabnutá koža v oblasti krku. Práve táto oblasť sa veľmi ťažko ošetruje inými prístrojovými metódami, pretože nám v tom bráni prítomnosť štítnej žľazy. Pri tomto lasery nám to umožňuje režim Smooth, a my tak môžeme efektne vyriešiť problém s ochabnutou kožou celého krku. Ošetrenie nie je vhodné pre osoby, ktoré trpia onkologickým ochorením, tehotné a kojacie ženy a tie, ktoré majú v ošetrovanej oblasti akútnu infekciu, či otvorenú ranu.

nu2.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Mal by sa pacient na zákrok nejakým spôsobom pripraviť?

Zákrok si nevyžaduje predprípravu. Skôr je potrebné v súčinnosti s týmto vyšetrením dodržiavať pitný a stravovací režim. Ak ide klient na takéto ošetrenie, pri ktorom redukujeme tukovú vrstvu, musí dodržiavať sebadisciplínu a nepojedať rôzne množstvo jedla. Apelujem preto na správnu životosprávu.

A čo celulitída? Je toto ošetrenie vhodné aj na tento problém?

Je pravdou, že mnohé ženy sa trápia s celulitídou a preto je táto metóda veľmi vhodná na riešenie tohto problému. Jednym ošetrením vieme zabiť jednou ranou dve muchy, vieme ošetriť aj nežiadujce tukové vankúše, povolenú kožu a aj celulitídu.

Zanecháva ošetrenie nejaké „stopy?“ Môže sa pacient po procedúre vrátiť do bežného života?

Koža je po ošetrení jemne začervenalá, no samotné začervenanie mizne po pár hodinách. Klient tak môže ihneď vykonávať bežné denné aktivity.

Sú s ošetrením spojené nejaké riziká?

Riziká nie sú. Je to automatizovaný systém, prístroj má zabudované všetky zložky v skeneri, ktoré kontrolujú dosahovanú teplotu, chladiaci systém, merače nás informujú o parametroch a je výlučené urobiť poškodenie kože.

Koľko ošetrení musí pacient podstúpiť, aby dosiahol žiadúci efekt?

Všetko závisí od toho, aké depozity tuku či ochabnutú kožu má klient. U niekoho stačia dve ošetrenia, no zvyčajne ich odporúčame štyri.

nu1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Dermatologička MUDr. Jana Chudíková vyštudovala na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde získala aj diplom z odboru Všeobecné lekárstvo. V roku 2000 absolvovala špecializačnú atestáciu z odboru dermatovenerológia. Už v roku 2003 otvorila súkromné zdravotnícke zariadenie so zameraním na dermatovenerológiu a korektívnu medicínu. V roku 2014 vybudovala súkromnú kliniku dermatovenerológie, estetickej medicíny a plastickej chirurgie NU´CLINIC v Bratislave.

- - Inzercia - -