Dnes je nedeľa, 25.september 2022, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rýchle a účinné: Vyskúšajte "babské" recepty na škriabanie v hrdle!

marec 21, 2018 - 14:03
Výkyvy teplôt dávajú nášmu telu poriadne zabrať. Stačí, aby vás ofúklo alebo chytíte raz- dva bacila v autobuse či v práci. Skôr než sa rozhodnete pre antibiotiká, siahnite po babských receptoch!
Foto: 
pixabay.com

Prečo vás bolieva hrdlo?

Najčastejšou príčinou škrabania v krku býva oslabená imunita, nedostatok vitamínov, nevhodné oblečenie, ak ignorujete šály a čiapky, príliš horúce alebo ľadové nápoje, častý prechod zo zimy do tepla, suchý vzduch v miestnosti, nedostatok pohybu na čerstvom vzduchu, slabá hygiena, najmä lajdácke umývanie rúk a ak sa kontaktujete s už chorými ľuďmi.

Olejové kvapky

Vyskúšajte jednoduchý recept: zmiešajte dve kvapky oreganového oleja, tri deci vody a kloktajte aspoň trikrát za deň. Olej z oregana vám pomôže so zápalom a uľaví aj od bolesti.

Čerstvý cesnak

To je klasika: pretlačte strúčik cesnaku, zohrejte dve deci mlieka, pridajte dve čajové lyžičky medu. Všetko zamiešajte a hneď vypite. Kúru opakujte trikrát denne.

garlic-3185163_640.jpg

Foto: 
pixabay.com

Cibuľový obklad

Nakrájajte nadrobno dve menšie cibule. Zoberte si vopred nahriatu utierku, cibuľu na ňu poukladajte a pritlačte tak, aby pustila šťavu. Naneste na krk a ešte obviažte uterákom. Nechajte pôsobiť pol hodinu. Kúru opakujte dvakrát denne.

onions-3092998_640.jpg

Foto: 
pixabay.com

Slaná voda

Naberte do menšieho hrnca tri deci vody a zmiešajte s dvoma kávovými lyžicami kuchynskej soli. Prevarte, aby sa soľ dobre rozpustila. Po vychladnutí kloktajte niekoľkokrát denne.

salt-1884166_640.jpg

Foto: 
pixabay.com

Odvar zo šalvie

Jednu polievkovú lyžicu sušenej šalvie zalejte dvomi deci vriacej vody. Nechajte lúhovať štvrť hodinu. Po miernom vychladnutí kloktajte. Opakujte trikrát denne.

sage-1544884_640.jpg

Foto: 
pixabay.com

- - Inzercia - -