Dnes je štvrtok, 09.december 2021, meniny má: Izabela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča: Poznáme tých najlepších recitátorov z Bratislavy!

marec 26, 2018 - 16:36
Siedmy ročník prestížnej súťaže Návraty poézie o Cenu Andreja Sládkoviča odštartovalo prvé oblastné kolo, ktoré sa konalo v našom hlavnom meste, Bratislave. V krásnych priestoroch Zichyho paláca sa stretli talentovaní recitátori, aby si vybojovali postup do celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční 19. novembra 2018 v Banskej Bystrici!
Foto: 

Už celých sedem rokov organizuje vydavateľstvo STAR production súťaž, ktorá dáva priestor mladým ale aj dospelým ukázať svoj talent v recitácii. Projekt sa postupne rozšíril aj do ďalších slovenských miest a tak sa vo finále súťaže, ktoré sa aj tento rok bude konať v Banskej Bystrici, stretnú recitátori z rôznych kútov Slovenska.

V úvode podujatia prítomných pozdravila generálna riaditeľka vydavateľstva Mária Reháková. O tom, kto zabojuje o najvyššiu, celoštátnu trofej, tentokrát rozhodovala porota v zložení: zástupkyňa šéfredaktorky týždenníka Slovenka Katarína Hanzelová, slovenské spisovateľky Adriana Macháčová a Ivana Havranová, profesorka Eva Blahová, vedúca oddelenia kultúry mestskej časti Staré mesto Bratislava Ľubica Janegová,  PR manažérka vydavateľstva IKAR Mária Lešková, riaditeľka ZUŠ Ľudovíta Rajtera Erika Fáberová, básnik a textár Kamil Peteraj a v neposlednom rade slovenský herec Štefan Bučko. 

porota.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Víťazi v jednotlivých kategóriách - Bratislava

Kategória mladší žiaci:

1. Miesto – Laura Grébertová ( ZUŠ, Sklenárová, Bratislava) - Dialóg Pascala s Hamletom, Ivona Ďuričová

1. Miesto – Tatiana Čobejová ( ZUŠ, Sklenárová, Bratislava) - Ako osloviť mačky, T.S.Eliot

1. Miesto – Jakub Melicher - Milan Rúfus, Laktibrada

2.    Miesto – Richard Farkaš ( Súkromná  základná umelecká škola, Bratislava) - Báseň O lenivom kladivku, Elena Čepčeková

3.    Miesto – Dominik Bakkai ( ZŠ – Bieloruska, Bratislava )-  Milan Rastislav Štefánik, Štefan Krčméry

mladsi.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Kategória starší žiaci:

1. Miesto – Adam Jurík ( Evanjelická základná škola, Palisády 51, Bratislava ) - Rozprávka o veľkomhlade, Ľubomír Feldek

1. Miesto – Samuel Vrlák ( Spojená škola sv.F.Assiského, Malacky ) - Či je pravda na svete, Milan Rúfus

2. Miesto – Nikola Nosa (Spojená škola Novohradská, Bratislava) - Kalendár, Ľubomír Feldek

 2. Miesto – Michaela Gajdošová - Šibalová príručka šikovných mačičiek, GUS: kocúr z divadla, T.S.Eliot

3.    Miesto – Richard Ďurina ( Spojené školy, Novohradská, Bratislava) - Z rozprávania Samuela Cohena, Vojtech Mihálik

starsi.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Kategória juniori:

1. Miesto – Michal Ciprich ( Evanjelické lýceum, Vranovská 2, Bratislava) - Povedala, že nepríde, Peter Macsovszky

2. Miesto – Peter Mozola ( Evanjelické lýceum, Vranovská 2, Bratislava) - Blúdny pes, Ján Smrek

3. Miesto – Michal Žiak (Spojená škola pre žiakov s telesným postihnutím, Mokrohájska 3, BA) - Tristan tára, Ivan Štrpka

navraty.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Kategória dospelí:

1. Miesto – Ulrich Ulmann - Chvála života, Milan Rúfus

1. Miesto – Jarmila Hrneková - Doba osvietených, H. Michaux

2.    Miesto – Barbora Drozdová - Žobrák, Ľudmila Podjavorinká

2.    Miesto – Frederika Kašiarová - Výber, Jozef Urban

3. Miesto – Miroslav Nemec - Zem, D. Haruštiak

1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

 

- - Inzercia - -