Dnes je piatok, 28.január 2022, meniny má: Alfonz
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Známe osobnosti: Byť dieťaťom bolo úžasné!

jún 08, 2018 - 14:11
Aj spomienky na detstvo slovenských známych tvárí sú stále živé a oni si ich znova a znova radi vybavujú. Aké drobné radosti a momenty urobili z ich detstva to najkrajšie?
Foto: 

Marek Majeský: Detstvo plné športu a čítania

Keď sa povie detstvo, hercovi a otcovi dvoch dcér Marekovi Majeskému sa rozjasní tvár a automaticky mu myšlienky letia k starým rodičom do Zlatých Moraviec a Slovenskej Ľupče. „Starí rodičia mali obrovské staré knižnice, a to bol môj raj. Bol som veľký knihomoľ. Stačilo mi byť s knihou v záhrade a viac som nepotreboval,“ spomína Marek, ktorého bavila najmä história, vďaka čomu bol ako chlapec skalopevne presvedčený, že sa stane archeológom. Na druhej strane to bol hokej, ktorý sa veľmi intenzívne viaže na zážitky z detstva. „Hokej a šport ako taký k môjmu detstvu neodmysliteľne patrili, veď môj brat i bratranci sú hokejisti, aj vo mne láska k športu pretrvala doteraz,“ dodáva sympatický herec.


Miro Jaroš : Skladateľ spod duba

Miro Jaroš síce rozbiehal svoju spevácku kariéru ako známy superstarista, osud jeho kariérnu cestu však nasmeroval k tvorbe pre deti, v rámci ktorej momentálne žne jeden úspech za druhým. A aké bolo jeho detstvo? „Chvalabohu, harmonické. Ak by som si mal vybaviť najintenzívnejšie zážitky z detstva, tak stále vidím moju mamu, ako ju spolu so sestrou chodíme čakať na autobusovú zastávku. Cestou sme jej vyťahovali z tašky čerstvé rožky, hrýzli ich a poskakovali okolo nej, idúc domov,“ hovorí so smiechom a priznáva, že hoci bolo jeho detstvo príjemné, oslavy Medzinárodného dňa detí sa u nich nikdy nekonali. „Oslavou bolo, keď boli na záhumní kolotoče a my sme sa mohli povoziť a k tomu sme dostali aj lízatká,“ spomína sympatický spevák, ktorý aj svoje hudobnícke začiatky viaže na dedinku Teplička nad Váhom, kde vyrastal. „Moje obľúbené miesto v detstve bolo pod vysokým dubom nad naším cintorínom. Chodil som tam tajne namiesto omše, každú nedeľu a pod ním vznikali aj moje prvé pesničky,“ vysvetľuje napokon.

Lucia Hurajová: Piškóty s mandarínkami

Sama ma doma tri deti, no pri spomienkach sa herečka Lucia Hurajová vždy rada vráti aj do svojich detských čias. „Tie najkrajšie spomienky mám spojené s detským žúrom, ktorý pre nás mamina vždy zorganizovala, keď mal môj ocino – lekár, večernú a nočnú službu. Mamina nám chcela vynahradiť jeho prítomnosť, urobili sme si príjemné osvetlenie a vždy sa podávalo rovnaké menu – piškóty s mandarínkami a banánmi,“ smeje sa Lucia a dodáva: „Aj teraz sa usmievam, keď si na to spomeniem. Súčasné deti už len ťažko pochopia, aké to pre nás bolo výnimočné.“ Oslavy dňa detí má Lucia spojené najmä s voľnejším školským režimom, no odkedy je sama matkou, má pre ňu úplne iný cveng. „Samozrejme, že sa ho mojim deťom snažím spríjemniť. Zájdeme si do divadla, na rozprávku do kina a keďže najmä dievčatá idú na balónoch oči nechať, určite ich poteším aj nejakými veselými balónikmi.“

Roman Pomajbo: Schovávačka v kukurici

Aj detské spomienky herca Romana Pomajba budú smerovať k prázdninám u babičky. Tie ako rodák z Ilavy pravidelne trávil v Potvorovciach neďaleko Piešťan. Sám o sebe rád hovorí, že už ako dieťa rád filozofoval, a to najradšej vtedy, keď chodil k Váhu pásť husy, podstatne nezbednejší už bol pri obľúbenej schovávačke, ktorú najradšej s kamarátmi hrávali v kukuričnom poli. „Prakticky celé detstvo som strávil po boku môjho brata, ktorý je odo mňa o rok a pol starší. No a keď sme neboli u babičky, boli sme v tábore. Tam sme sa kadečo dôležité naučili, športovali sme a neustále sme sa smiali. Rád na to spomínam.“ Dnes je Roman ako kráľ z rozprávky, obklopený svojimi tromi dcérami a oslavy dňa detí si užíva v ich prítomnosti.

Zdroj foto: Ramon Leško, TV Markíza, archív

- - Inzercia - -