Dnes je sobota, 23.október 2021, meniny má: Alojzia
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Herečka Kristína Tormová o seriály Som mama: Mala som brutálnu trému!

september 12, 2018 - 12:42
Slovenská herečka Kristína Tormová bola pred štartom seriálu Som mama, ktorý vznikol podľa jej rovnomennej knihy, podľa vlastných slov veľmi nervózna.
Foto: 

Pred štartom seriálu dostala trému

„Myslela som si, že to mám úplne v paži, že som si svoju prácu ako herečka odviedla a to, čo s tým bude, nie je už v mojich rukách. Hovorila som si, že skôr Miška Čobejová ako producentka z toho môže mať nejaké dôsledky. Potom som asi dva dni pred spustením seriálu videla v telke videoklip od Peter Bič Project, ktorí zložili pesničku k seriálu a vtedy som zrazu dostala strašnú trému... Bolo to úplne hrozné! Potom som bola v stredu večer, keď seriál začal, sama doma, deti už spali, nevedela som ani, či to pôjde online alebo nie, lebo nemáme doma telku... Nakoniec to išlo, tak som to sama odpozerala. Bolo to strašné, mala som brutálnu trému, a pritom už nemôžete nič urobiť,“ priznala počas utorňajšej besedy v jednom z bratislavských kníhkupectiev.

Jedno ju však následne veľmi potešilo. „Musím povedať, že ma veľmi prekvapili ľudia, ktorí si našli čas, aby mi napísali na seriál nejakú pozitívnu reakciu. Toľko dobra na internete som asi ešte nezažila. Veľa ľudí si nájde čas len na to, aby človeka zdrbkalo a nie, aby ho pochválili a toto malo opačný efekt. A najviac mi ľudia, teda ženy, písali, že mi závidia, ako som tam žrala... Ja som totiž v jednom z tých dvoch dielov jedla tresku a strašne mi to závideli...,“ prezradila pobavene herečka, ktorá sa práve pre prejavenú priazeň a sympatie rozhodla so svojimi fanúšikmi a fanúšičkami osobne stretnúť. „Vždy je to pre mňa taká milá príležitosť, môcť vidieť tých, čo mi vypisujú, aj naživo. Ďakujem tým, ktorí so mnou komunikujete, aj mojim naozajstným kamarátom,“ poznamenala Tormová.

Herečka okrem toho na stretnutí priblížila aj niekoľko zaujímavostí z tvorby seriálu a popísala postavu, ktorú si v ňom zahrala. „Tina je taká čudná žena, má rôzne predstavy a sny, občas ako keby odíde mimo realitu. Tieto jej fázy sme točili na zelenej ploche, kde sa dá čokoľvek dokresliť a dorobiť a môj oco tam dokresľoval reálne prostredia, postavičky a ľudí, s ktorými som hrala. To ešte uvidíte v ďalších dieloch seriálu. Myslím, že aj pre neho to bola novinka, že si niečo také vyskúšal a je to niečo, čo podľa mňa nemá ešte v seriáli nikto,“ uviedla hrdo.

Mužskú postavu vyberala Miška Čobejová

Výber hlavnej mužskej postavy zostal na producentke seriálu Michaele Čobejovej. „Tvorcovia seriálu pochopili, že ja v tom výbere mužov nie som veľmi dobrá, tak vyberala Čobejová. Dlho sme si na seba s Jirkom zvykali. Nosí ponožky v sandáloch a tak... Ale nie, je fantastický! A celé je to strašne vtipné, lebo Miška, ktorá vymyslela celý seriál a je jeho producentkou, je herečka, Jirka je režisér a ja som vyštudovaná dramaturgička. Tak sme si hovorili, že to nemôže nefungovať,“ povedala Tormová. „S Jirkom máme zároveň taký spoločný humor a myslím, že obaja hráme s odstupom, v tom sme si porozumeli. V každom prípade, vždy, keď sme točili, že máme sex, tak sme sa tak strašne smiali, že to som ešte nezažila. My sme dvaja ľudia, ktorí sa tak hrozne nepriťahujú, že to sa už viac ani nedá, čo je ale zase na druhej strane dobre, lebo sa potom nebojíte, že sa zamilujete,“ usúdila herečka.

Ako zároveň prezradila, v seriáli sa na sekundu objavia aj jej vlastné dvojčatá, Matilda a Ela. Angažovať ich do nového formátu vo väčšom však nechcela. „Na to, aby hrali moje seriálové deti, sú už Matilda a Ela hebedá a navyše určite by som deťom v tomto veku, keď už majú svoj názor, neurobila to, že by som ich dala pred kameru. Myslím si, že pre moje deti to nie je a hlavne, oni by asi boli sledované aj takým iným spôsobom, ako deti, o ktorých sa toľko nehovorí. Ale inak sa tam mihnú v jednej snovej scéne. Vymyslela som, že keď mi povedia, že čakám dvojičky, budem mať z toho nočnú moru, v ktorej pôjdem tehotná po ulici a tam prídu dve dvojičky, obkľúčia ma a vyplazia na mňa jazyk. To hrali moje dcéry. Dostali za to honorár vo forme dvoch blikajúcich dúhových poníkov,“ uzavrela s úsmevom Tormová, ktorá napokon účastníkom a účastníčkam besedy rozdala i niekoľko knižiek a dala im autogramy.

Foto: TV JOJ

- - Inzercia - -