Dnes je utorok, 17.máj 2022, meniny má: Gizela
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Rýchlejšia a plynulejšia Saratovská ulica

október 12, 2018 - 18:19
Bratislavčania sa po rokoch dočkajú lepšieho dopravného prepojenia medzi Dúbravkou, Lamačom a Devínskou Novou Vsou. Saratovská ulica sa bude totiž predlžovať. Na základe iniciatívy hlavného mesta bola podpísaná zmluva o spolupráci pri vybudovaní Saratovskej s Penta Real Estate. Nový dopravný projekt podporujú starostovia dotknutých mestských častí, ako aj spoločnosť Volkswagen Slovakia.
Foto: 
Bratislava.sk

„Saratovská je významným dopravným projektom v tejto časti mesta, pretože súčasný stav  v podobe Agátovej ulice je nevyhovujúci z pohľadu dopravnej kapacity novej mestskej štvrte Bory a závodu Volkswagen.  Spojili sme starostov a investorov a  robíme konkrétne kroky k tomu, aby sa výstavba Saratovskej začala čím skôr,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 

Hlavné mesto chce predĺžiť Saratovskú ulicu podjazdom popod železničnú trať Bratislava - Kúty a následne zabezpečiť priame pripojenie predĺženej komunikácie na cestu II/505. Výstavbou tohto cestného prepojenia sa zrýchli a zmenší hustota v tejto časti. Ďalej sa bude rozdeľovať na Devínsku Novú Ves a na Záhorskú Bystricu.
 Zároveň sa zjednoduší prístup  na a z diaľnice D2.

Pozemky k projektu sú už vysporiadané. S výstavbou sa začne hneď po získaní stavebných povolení.

- - Inzercia - -