Dnes je utorok, 27.september 2022, meniny má: Cyprián
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Chcete posilniť imunitný systém? Vyskúšajte fintu známeho doktora

október 19, 2018 - 18:00
Známy ruský lekár Dr. Sergei Bubnovkiy pozná skvelý tip, ako naštartovať imunitný systém do pätnástich sekúnd. To môže byť vzhľadom na blížiace sa obdobie chrípok veľmi užitočná informácia.
Foto: 
Shutterstock

Pokiaľ často trpíte prechladnutím a chrípkou, posilnenie imunitného systému je niečo, na čo by ste mali dbať. Iba tak sa vyhnete prípadným komplikáciám či ďalším zdravotným ťažkostiam. Dr. Bubnovkiy tvrdí, že váš imunitný systém začne pracovať na plné obrátky, ak si denne namočíte nohy na 10 – 15 sekúnd do ľadovej vody.

Akonáhle budete postup opakovať vždy pred spaním, existuje veľká pravdepodobnosť, že chrípkové obdobie prežijete bez ujmy. Ide o skvelú prevenciu. No ak vaša schopnosť brániť sa vírusom pokrivkáva dlhodobo a cítite, že sa o vás pokúša choroba, trik opakujte cez deň po štyroch hodinách.

Nedávna štúdia uskutočnená na americkej University of Virginia prišla so závermi, že ľadová voda stimuluje produkciu hormónu noradrenalín, patriaceho do skupiny stresových hormónov, schopných zvýšiť imunitu človeka.

- - Inzercia - -