Dnes je sobota, 25.jún 2022, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Opustila som manžela a istoty kvôli mladučkému milencovi. Budúcnosť neriešim

november 01, 2018 - 18:00
S manželom sme spolu takmer 12 rokov, pred svadbou sme randili zhruba päť. Mali sme pekný vzťah, samozrejme nevyhli sa nám ani ťažšie momenty a jedna väčšia kríza, ktorú sme však ustáli. No stačila mi jedna dovolenka s priateľkami, zbalila som si kufre a odišla.
Foto: 
Shutterstock

Peter bol mojou študentskou láskou. Veľmi sme sa ľúbili a boli šťastní, hoci sme ustavične narážali na povahové odlišnosti. Kým ja som bola extrovert milujúci zábavu a spoločnosť, pre Petra bola vysneným relaxom domáca pohoda pri filme. Napriek tomu sme sa dokázali zladiť a naučiť sa bok po boku fungovať.

Postupom času sa vzájomné nezhody začali prehlbovať. Deti nám neboli dopriate, voľného času sme mali veľa. No dostať Petra von do spoločnosti bolo takmer nemožné, rozhovory so mnou pri pohári dobrého vína začal považovať za bezduché, kvôli práci býval čoraz mĺkvejší. Vôbec nenamietal, keď som mu oznámila, že s kamarátkami plánujeme pobyt pri mori.

Šimon mi padol do oka krátko po príchode do hotela. S partiou oslavovali koniec štúdia na vysokej škole, čo ma po zoznámení prekvapilo, pretože vyzeral staršie než na dvadsaťpäť rokov.  Prihovoril sa mi na tretí deň a musím povedať, že iskra medzi nami preletela takmer okamžite. Skoro celú dovolenku sme strávili spolu, absolvovali sme celodenný výlet, večerné prechádzky mestom, dokonca ma po rokoch dostal aj na diskotéku. To, čo vyzeralo ako nevinný flirt, prerástlo do lásky a seriózneho vzťahu.

Stretávali sme sa presne rok, samozrejme v tajnosti, kým ma Šimon postavil pred hotovú vec: Buď on a láska bez skrývania, alebo môj manžel. Premýšľať som nepotrebovala. Rozhodla som sa okamžite.

Hneď nasledujúci víkend som si zbalila kufre a manžela opustila. Prv, než si začnete klopkať na čelo, chcem vám povedať tri veci:  1. Nemám potrebu niekomu vysvetlovať moje konanie. 2. Viem, že môj vzťah s tak mladým partnerom nemusí vyjsť, i keď Šimon tvrdí opak. 3. Napriek tomu som sa rozhodla užívať si každú jednu chvíľku s ním a nemyslieť na to, ako sa môj život zmení, ak sa jedného dňa rozídeme.

Aký zmysel by malo byť vo vzťahu, v ktorom už od začiatku očakávate koniec? Kde je napísané, že žena nemôže prežiť najkrajšie roky svojho života s výrazne mladším mužom? Ako je možné, že kvôli láske som prišla o rodinu a polovicu priateliek? Koľko žien by sa zachovalo rovnako ako ja, ak by im podobné dopady nehrozili?

Myslím si, že veľa. Pretože život sa má žiť, nie len prežívať a báť sa byť šťastným, aby na vás nedajbože ľudia neukazovali prstom.

Marika (43)

- - Inzercia - -