Dnes je pondelok, 08.august 2022, meniny má: Oskar
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Známe tváre spomínajú na Mariána Geišberga († 64): ,,Vďaka za odkaz, ktorý bude dlho medzi nami"

november 12, 2018 - 13:16
Herec, ktorý prednedávnom zabával divákov prostredníctvom jojkárskej relácie Sedem už nie je medzi nami. Smrť Mariána Geišberga zasiahla celé Slovensko.
Foto: 

Sobotňajšia noc patrila komunálnym voľbám. Azda každý ostro sledoval, kto vo voľbách uspie a kto naopak nie. V jeden moment sa však akoby zastavil čas. Pomedzi politické správy v médiách vyšla informácia, že skvelý herec, zabávač, muž s nezameniteľným hlasom Marián Geišberg nie je medzi nami. Informácia, ktorá prišla nečakane a zasiahla širokú verejnosť a jeho kolegov. ,,V noci sme sa zobudili a zapla som mobil, aby som si pozrela volebné výsledky. A naraz mi nabehlo niekoľko správ o tom, že Maroš Geišberg zomrel. A ani som to nepovedala manželovi, len som ticho nespala. Je to iné ako inokedy. Nemám ja veľa takých tých osobných “celebrít”..hercov, spevákov. Akurát asi piatich hercospevákov. A Marián bol jedným z nich. Najpočúvanejší u nás doma. Stále fajčiaci človek s úžasným hlasom, taký iný, inak pokojný a nepokojný, užívajúci, introvertno-extrovertný..iný človek ako väčšina, ktorého som niekedy na začiatku puberty začala pozorovať a dodnes s tým neskočila. Človek, ktorý bol slobodný!" píše herečka Kristína Tormová na sociálnej sieti. A nielen ona. Na Mariána Geišberga si zaspomínalo množstvo známych tvárí, ktoré s ním prišli do kontaktu a spomínajú. Nezabudnú . . .

mg.jpg

Foto: 
Instagram

Tamara Heribanová

Naposledy Maroš aj s Jožkom Karikom v Literárnom soiree ako vzácny hosť, na ktorého výnimočnú ľudskosť, múdro a chápanie sveta budem navždy spomínať. Marián Geišberg bol človek, ktorého energia a myšlienky dojímali a vždy prinášali veľa veľa vďaky. Ďakujem ako mnohí tu z nás za všetky tie nádherné divadelné predstavenia, v ktorých hral hlavné postavy, za jeho prekrásnu hudbu, za jeho slová, poéziu, za úžasnú vnútornú slobodu a odvahu hovoriť vždy priamo za správnu vec správne veci. Vďaka za odkaz, ktorý bude dlho medzi nami. Odišiel jeden z najväčších. Odpočívaj v pokoji. 

mg1.jpg

Foto: 
Instagram

Andrej Kiska

Bol nielen skvelý herec a pesničkár, ale najmä výborný človek. Človek, ktorý sa nikdy nebál verejne pomenovať, čo ho v našej spoločnosti trápilo, a cítil zodpovednosť za našu krajinu.Vnímal som jeho slová veľmi pozorne. Mal som tú česť porozprávať sa s ním aj v Banskej Bystrici na podujatí s názvom Zabudnuté Slovensko, kde sa hovorilo najmä o extrémizme.Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť jeho rodine, blízkym, priateľom, známym a kolegom. Bude chýbať nielen im, ale celému Slovensku. Úžasné čo a hlavne koľko tu toho po ňom ostane. Škoda, že sme odložili posledný plánovaný koncert. Budem si musieť naň počkať. Veľa sily rodine.

kiska.jpg

Foto: 
Facebook

Monika Hilmerová

Nedokážem sa s ním lúčiť... Asi ani netušil akú stopu v mnohých ľuďoch zanechal..a zanecháva naďalej. Navždy ho budem vnímať na našom javisku. Aj za portálom. Veľmi ho mám rada. Aj pre divákov určite ostáva tu i naďalej.

mg2.jpg

Foto: 
Instagram

Kamil Mikulčík

Došli slová. Ostalo prázdno...Tak štastnú cestu Maroš.

miku.jpg

Foto: 
Instagram

Zuzana Vačková

Budeš nám veľmi chýbať, poponáhľal si sa.. . Ale ostali tu krásne spomienky na teba.. tvoje večne sa smejúce oči. A “nôžky mám v betóne, krídelká kovové, keď hlávkou pohnem, o obruč závidím. Cítim sa dobre, nič mi už nevadí..”

mg3.jpg

Foto: 
Instagram

Marián Čekovský

Budeš chýbať silno. No ostalo po Tebe veľa krásneho a cenného.

cek.jpg

Foto: 
Instagram

Barbora Švidraňová

Och Maroško... Posielam bozky do neba... Bola to pre mňa obrovská česť začínať na doskách práve po tvojom boku.

sv.jpg

Foto: 
Instagram

Juraj Loj

Veľký človek Marián Gaišberg, veľký divadelník, hudobník, textár Marián Geišberg, s veľkou úctou a obdivom sa skláňam pred tebou Maroško

loj.jpg

Foto: 
Instagram

Števo Martinovič

Doteraz si pamätám všetky slová z hodín herectva od vás...boli ste pre mňa najväčší vzor...boli ste pre mňa najlepší herec...ak ako herec čo len trošku viem , viem to od vás ( aj keď vám by sa táto patetickosť a to vykanie nikdy nepáčilo) budete mi chýbať ....odpočívajte v pokoji ...ďakujem

martinovic.jpg

Foto: 
Instagram

Juraj Kemka

Ďakujem Maroško.

kemka.jpg

Foto: 
Instagram

- - Inzercia - -