Dnes je nedeľa, 25.september 2022, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Kokosový olej neprestáva prekvapovať. O týchto účinkoch ste vedeli?

december 29, 2019 - 16:00
Ak vám niekto povie, že kokosový olej je malý zázrak, jeho tvrdenie neberte na ľahkú váhu. Je totiž nadmieru pravdivé.
Foto: 
Shutterstock

Na kokosovom oleji je skvelá jeho univerzálnosť. Môžete si ho pridať do šalátu a neskôr večer si ním natrieť pokožku. Panenský kokosový olej je zbavený akýchkoľvek nežiaducich prímesí a pre váš organizmus je tak skutočným balzamom.

S čím všetkým pomôže?

Kokosový olej pri chudnutí

Ak máte pocit, že sa potrebujete zbaviť niekoľkých kilogramov navyše, stavte na kokosový olej. Už pár lyžičiek kokosového oleja vás zasýti na niekoľko hodín, čo je pri snahe zredukovať svoju hmotnosť viac než vítané plus.

Kokosový olej ako súčasť denného menu

Má lahodnú chuť, vôňu a za predpokladu, že je lisovaný za studena, uchováva uchováva i dôležité vitamíny A, C a E. Kokosový olej však môžete smelo používať aj na vyprážanie. Je tepelne stabilný až do 200 ° C, neprepaľuje sa a neprská. Využitie kokosového oleja v kuchyni je naozaj obdivuhodné. Môžete ho použiť nielen ako nátierku na chlieb, či prísadu na pečenie, chutný je aj ako prímes do zeleninových šalátov.

Vaša pokožka ho bude milovať

Ak máte suchšiu pokožku, prípadne problémy s popraskanou kožou (vrátane pokožky na pätách), trápia vás vyrážky či alergie, riešením je taktiež kokosový olej. Veľa žien ho využíva na každodenné odličovanie pleti.

Kokosový olej na vlasy

V Ázii ( predovšetkým v Barme , Indii a na Srí Lanke ) nedajú ženy na účinky kokosového oleja dopustiť. Je dokonalým pomocníkom v prípade, ak vás trápia vlasy poškodené, lámavé, suché a roztrapkané. Kokosový olej zamedzuje ich vypadávaniu, dodáva im lesk, uľahčuje náročné rozčesávanie. Vyživuje vlasovú pokožku a dokáže vás celkom zbaviť lupín. Najväčšmi účinkuje, ak si ho rozotriete od korienkov až po končeky a necháte dlhšie pôsobiť, pokojne aj počas noci. Krásne a zdravé vlasy tak získate doslova na počkanie.

Nevyhnutnosť pri masáži

Panenský kokosový olej je veľmi obľúbeným masážnym prípravkom. Často sa využíva pri thajskej a havajskej masáži, a to nielen vďaka špecifickej jemnej vôni, ale i pre vstrebateľnosť. Zvláčňuje pokožku a zanecháva ju pružnú i hladkú.

Kokosový olej ako prírodný balzam po holení

Ak zvyknete po holení zápasiť s podráždenou a suchou pokožkou, opäť siahnite po kokosovom oleji. Okrem toho, že sa vyhnete pupienkom, ktoré z tohto dôvodu na pokožke vznikajú, budete ešte aj pekne voňať.

Balzam na pery

Tento potravinový zázrak môžete smelo použiť aj na pery miesto balzamu. Skvele ich vyživí, zvláčni a v lete navyše ochráni pred nebezpečnými UV lúčmi.

Kokosový olej ako prostriedok na bielenie zubov

Hoci by si mnohí z vás spájali kokosový olej s bielením zubov asi len ťažko, prax ukázala, že táto kombinácia naozaj funguje. Jednoducho vyskúšajte po čistení zubov bežným spôsobom trieť zúbky minútu – dve panenským kokosovým olejom. Uvidíte, že už po niekoľkých dňoch bude váš chrup belší. Panenský kokosový olej tiež upokojuje ďasná a zamedzuje tvorbe áft v ústach.

A v neposlednom rade môže ísť o tip na malú povianočnú pozornosť. Jedno je totiž isté - rozhodne ním nič nepokazíte. Práve naopak.

- - Inzercia - -