Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

ROZHOVOR: Skvelá herečka Alena Antalová nielen o novom filme! Aký je jej recept na lásku?

február 12, 2019 - 12:00
Hviezda nového českého filmu Léto s Gentlemanom, Alena Antalová, v rozhovore prezradila nielen to, aké bolo hrať po boku muža, ktorý je idolom žien už celé desaťročia.
Foto: 
Vo filme ste si zahrali babičku, pritom ste taká mladica! Ako ste sa do tejto role vžívali? Museli ste pre úlohu zmeniť aj zovňajšok?
Po prvé, nie som žiadna mladica, ale ďakujem za lichôtku a v súkromnom živote babičkou som. Teda skoro babička, aby som to upresnila. Môj muž má z prvého manželstva už dvoch nádherných vnukov, takže som sa do role babičky nemusela nijako vžívať či prevteľovať. Ja ju naozaj žijem a som za ňu veľmi vďačná. Ich skutočná babička - Jožkova prvá žena - je dokonca môj ročník. Takže v mojom veku to nie je nič nemožné či divné. Ani zovňajšok sme s maskérkou nemenili. Stačilo, že som sa neprikrášľovala. To až neskôr, keď sa Anna trošku zamiluje a "rozkvitne". Aj moje krásne prirodzené vrásky urobili svoje.  :-)

Doma máte manžela a štyri deti. Ako možno logisticky vyriešiť, že si odskočíte na 18 natáčacích dní od rodiny?
Bolo ich myslím viac. V živote to tak občas býva, že nie je nič zadarmo. Takže, aby som mohla natočiť tento krásny film, nemohla som odcestovať na našu krásnu dovolenku. Ale s tým nápadom, po prečítaní scenára, prišiel môj muž. A som mu za to nesmierne vďačná. Už sa teším, ako mu to raz odplatím. Nakoniec to ale nádherne dopadlo, pretože som na ich posledné štyri dni za nimi priletela. Našla sa medzierku v natáčacím plánu. Deti nič netušili a bolo to ako z "veľkej knihy" - deti plakali, ja som plakala ... Môj muž bol vtipný, keď sme sa ocitli spolu večer sami, čo je u nás veľmi vzácne, nad nejakým útesom pri mori, len utrúsil : "Ty jo, to je taká romantika, že to by ani Jaromír Hanzlík nenapísal." Dúfam, že takto krásne dopadne aj náš film, veľmi by som mu to priala. Pretože si myslím, že si to zaslúži, všetky nás to neskutočne bavilo.

Spomeniete si na vašu letnú lásku?
Pamätám si, že keď som bola prvýkrát a naposledy na letnom tábore, bola som čerstvo po 8. triede na ZŠ. Sedeli sme pri táboráku a bol tam taký fešák, volal sa Norbert. Pracoval ako inštruktor, asi o tri roky starší, a on si ku mne pri tom ohni sadol a chytil ma nenápadne okolo ramien. A ja som v tej chvíli zažila tresk hviezd, skoro som sa povracala z toho, ako sa mi otáčal žalúdok. V daný moment som zažila koniec a začiatok sveta a šialene sa tešila, keď to budem rozprávať spolužiačkam v triede. Bohužiaľ som od septembra nastúpila na strednú školu, takže sa doteraz nič nedozvedeli. Už sa teším, keď niekto zorganizuje stretnutie zo ZŠ po 150 rokoch a ja sa konečne pochválim, tie budú pozerať! To je moja jediná letná láska. Ja som taká zvláštna. Chodila som vždy iba s chalanom, u ktorého som bola presvedčená, že je to môj muž do konca života. Žiadne letné lásky na chvíľku.

Čo by mala robiť dvojica v partnerskom vzťahu, aby nezovšednel?
To je ťažká otázka. Je to každodenná drina. Hrá v tom určite veľkú úlohu šťastie, že stretnete partnera, ktorý vás baví, ktorého uznávate, ktorého si môžete vážiť, ktorý vám vonia, to už samo o sebe je veľký dar a šťastie. Ale čo je šťastie? Existuje vôbec náhoda? Možno ani nie. Ak sa to podarí, čo všetkým prajem, tak si myslím, že je veľmi dôležité žiť taký život, aby vás osobne tešil a bavil. Táto sebeckosť mi nepríde vôbec zlá. Nepoľaviť za nič na svete. A ak človek dokáže byť šťastný, čo vyžaduje veľkú dávku uvedomenia, múdrosti a disciplíny, budú šťastní aj ľudia okolo neho a život sa potom žije na plné grády, nie iba prežíva.

Prezraďte, aké je hrať po boku Jaromíra Hanzlíka?
Zväzujúce, ale nesmie si to človek pripustiť, pretože by som zo seba nedostala ani vetu. No podnikli sme spolu nejaké zoznamovacie večierky a víkendy a team building ešte pred nakrúcaním, takže to mi veľmi pomohlo. :-)

Viete opísať podoby lásky v dvadsiatich, tridsiatich a sedemdesiatich rokoch? Mení sa či zostáva rovnaká?
Z vášho zoznamu môžem posúdiť len tú dvadsiatku a tridsiatku, a to má u mňa stále rovnakú podobu, ktorú by som nemenila za nič na svete! Pevne verím a dúfam, že vám to napíšem aj v tej sedemdesiatke. Držte mi palce.

Prezradíte nám váš najobľúbenejší romantický film?
Som veľký filmový neznaboh. Ja sa veľmi málo pozerám na televíziu či chodím do kina. Nemám na to čas, možno je to výhovorka, možno na to nemám ani chuť. Keď mám konečne čas pre seba, čo je minimálne, tak ho nemôžem tráviť pozeraním a prežívaním príbehu niekoho iného. Všetkým sa ospravedlňujem, pretože som presvedčená, že existuje množstvo nádherných českých filmov. A už teraz sa teším, keď si ich všetky pozriem. Zatiaľ mám však na starosti neodkladnejšie veci.

- - Inzercia - -