Dnes je sobota, 29.január 2022, meniny má: Gašpar
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Jar bez únavy, s ELÁNOM a s CHUŤOU!

marec 26, 2019 - 07:00
Jar je tu, ale vás teplé slnečné lúče nechávajú úplne chladnými, pretože sa cítite unavení, apatickí a podráždení? Miesto radosti sa dostavuje bolesť hlavy a celkovo máte problém vstať ráno z postele?
Foto: 
Shutterstock

Áno, aj takto môže vyzerať jarná únava. Na nič nečakajte a uchopte ju pevne do svojich rúk.

Získajte späť stratenú energiu a životnú vitalitu

K tomuto účelu slúži všeobecne známa detoxikácia. Jej hlavnou úlohou je odbúrať nahromadené toxíny, ktoré telo postupne získalo z nevhodnej stravy, nedostatočného pohybu či uponáhľaným spôsobom života. Práve tieto látky sú pre organizmus človeka nevhodné a škodlivé. V prípade, že sa usadia do tela, môžu brániť vnútorným orgánom vykonávať svoju funkciu.

Ponaťahujte si telo

Pohyb je a vždy aj bol dôležitý pre správnu harmóniu a telesnú rovnováhu. V dobe, keď prečisťujete telo od škodlivín, je ale vhodnejšie zvoliť si skôr pokojnejšiu formu cvičenia. Čo tak napríklad vyskúšať jogu? Naučí vás nielen správne dýchať, ale neustále napínanie svalstva vedie tiež k uvoľňovaniu toxínov z tela. Joga je takisto preslávená stimuláciou vnútornej energie a redukciou stresu. V posledných rokoch sa preukázalo, že do istej miery taktiež podporuje lymfatický systém.

Doplňte svoj jedálniček o detoxikačné pomôcky:

Zelený čaj

Pomocou zeleného čaju máte možnosť zlepšiť svoj tráviaci systém a posilniť antioxidačnú obranu organizmu.

Kurkuma

Kurkuma, alebo tiež šafrán indický, je zlatožltá korenina získaná zo sušeného mletého koreňa kurkumovníka dlhého (Curkuma longa). Obsahuje prirodzene sa vyskytujúce antioxidanty, pomáha znížiť oxidačný stres organizmu a bojuje proti zápalom.

Zázvor

Tento zázračný koreň príjemne vonia, chutí a tiež pôsobí antibakteriálne a protizápalovo. Uľahčuje trávenie a pomáha proti nevoľnosti.

Chlorella

Táto sladkovodná riasa obsahuje energiu všetkých prírodných živlov a kompletné spektrum výživných látok. Je zdrojom esenciálnych živín, vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Pomáha odštartovať proces čerpania vitality a následne kvalitnú regeneráciu buniek v organizme.

Stávka na kvalitu

Pre ešte výraznejšiu očistu organizmu vyskúšajte unikátny výživový doplnok Tree3Chlorella, ktorá dlhodobo pomáha vyčistiť a zregenerovať organizmus. Tree3 complex obsahuje už zmienenú chlorellu, zelený čaj a kurkumín s antioxidačným účinkom. Vďaka biomase chlorelly prípravok napomáha odplaviť škodlivy a ťažké kovy z tela. Stačí pritom užiť iba dve tablety denne.

Správna strava hrá prvé husle

Vyhýbajte sa tučným, mastným a nezdravým pokrmom. Nahraďte ich zdravšími alternatívami, ktoré vás zasýtia, ale pritom nezaťažia žalúdok, ako povedzme údeniny či vyprážané jedlá. Pripravte si napríklad zeleninový šalát, výdatné raňajky, ale potom ľahšie večere.

Doprajte telu vlákninu

Vláknina je základným stavebným pilierom jednotlivých zložiek našej stravy. Bohužiaľ, väčšinou sa jej nášmu telu nedostáva toľko, koľko by bolo žiaduce. Ako ju do jedálnička zdravo a chutne zaradiť, keď vám nechutí? Zamierte do lekárne, kde nájdete zlato medzi vlákninami - unikátna Zlatenka. Nájdete v nej kombináciu chia semiačok a zlatej ľanovej vlákniny zlepšujúcej trávenie a vylučovanie. Reguluje hladinu cholesterolu a glukózy v krvi. Vo výživovom doplnku sú obsiahnuté aj omega-3 esenciálne viacnenasýtené kyseliny (PUFA) a lignany. Na rozdiel od psyllia má Zlatenka príjemnú prirodzenú orieškovo-maslovú chuť, ktorá nie je dochucovaná.

- - Inzercia - -