Dnes je streda, 06.júl 2022, meniny má: Patrik, Patrícia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dokonalé finty v kuchyni, ktoré vám uľahčia život! Poznáte ich?

apríl 22, 2019 - 11:00
Sviatky jari sú tu a, okrem iného, bývajú spojené i s početnými rodinnými návštevami. Ak patríte ku gazdinkám, ktoré neponechajú nič na náhodu, (s)poznať tieto triky sa vám určite oplatí.
Foto: 

Tieto triky vás dostanú:

  1. Otravujú vás klíčiace zemiaky? Nie je nič jednoduchšie. Pridajte k nim do špajzy jablko.
  1. Chcete, aby vám banány ostali čerstvé? Obaľte ich stopky do kuchynskej fólie. Vydržia až o päť dní dlhšie.
  1. Problém, s ktorým sa určite stretla nejedna z nás. Akonáhle upečiete koláč, položte naň krajec chleba a vyhnete sa jeho obsychaniu.
  1. Rovnaký problém môže nastať aj v prípade šalátov. Najmä tie kupované obsychajú minimálne dvakrát rýchlejšie. Tento proces zastavíte, ak na misku so šalátom položíte papierový obrúsok.
  1. Priznajte sa, koľkí zvyknete vajíčka piecť? Pravdepodobne vás nie je veľa. A pritom ide o rovnako chutnú alternatívu a spôsob, akým zničiť typický vajíčkový zápach. Vložte vajcia na tridsať minút do rúry a pečte zhruba 30 minút.
  1. Pokiaľ si zvyknete pripravovať domáce hamburgery a vždy sa vám mäso na panvici pokrúti do nevídaných póz, spravte do nich pred vyprážaním palcom priehlbinku. Ostane krásne rovné.
  1. Tento scenár možno poznáte. Dáte variť polievku, zabudnete sa a pribehnete k vriacej vode valiacej sa z hrnca von? Tomuto problému sa vyhnete, ak na hrniec položíte drevenú varešku.

- - Inzercia - -