Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ikona Steve Madden: Prečo je jeho tvorba jedinečná?

máj 13, 2019 - 06:00
Muža s obrovskou záľubou v nosení šiltoviek a topánok nemožno opísať jedným slovom. Je to podnikateľ, oceňovaný návrhár, bravúrny obchodník, vizionár i rodinne založený muž. Svetoznámy dizajnér obuvi sa stal taktiež podnetom pre nakrútenie dokumentárneho filmu MADDMAN: Príbeh Steve Madden.
Foto: 

Ani jeho neminuli početné zlyhania, zaváhania, ťažké začiatky a len postupné, veľmi nebadané úspechy. Dnes má však milióny fanúšikov po celom svete a je považovaný za módneho magnáta 21. storočia. Za jeho úspechom treba hľadať nielen pracovitosť a vytrvalosť, ale aj akýsi vrodený inštinkt pre to, čo je trendy, odlišné, vzrušujúce a spĺňa náročné kritéria zákazníkov.

Jadro jeho tvorby je hudba

Hoci pre neho nekonečný zdroj inšpirácie predstavuje rock and roll fúzovaný s prvkami sex-appealu a urban edge, vo finále Steve Madden vytvára topánky, ktoré sú trendy, inovatívne, zábavné, niekedy divoké, no vždy tzv. „spot-on-chic “. K nesporným plusom tejto značky sa radí tiež pomer cena verzus kvalita, čo je z pohľadu záujmu spotrebiteľov jednou z kľúčových požiadaviek..

Odborná znalosť dizajnéra v prognózovaní trendov ho posunula na vrchol oblasti, v ktorej dosiahol nevídané úspechy. Nasledujúc číry inštinkt premenil obuv na fenomén. Steve Madden prezrádza: „Čo ma inšpiruje, je to, čo vidím. Ľudí v uliciach sveta, z New Yorku do Londýna a ešte ďalej.“ Samotné jadro jeho nezameniteľnej tvorby sa pritom nezaobíde bez hudby. Madden to vysvetľuje nasledovne: „Hudba je DNA toho, čo robím.“

Rovnako ako v móde a dizajne, Madden má oči a ucho aj pre rozvíjajúce sa talenty. To viedlo napríklad k vytvoreniu Steve Madden Music – integrovanej marketingovej platformy. Veď jeho značka si k spolupráci prizvala v minulosti také zvučné mená, akými sú  Lady Gaga, Katy Perry, Ellie Goulding, Iggy Azalea, Santigold, Tove Lo, Jason Derulo, The Kills, Tori Kelly, Halsey a Cardi B.

S pokračujúcim úspechom a dôsledným rastom platformy Steve Madden Music sa Steve rozhodol rozšíriť svoju lásku k hudbe a v roku 2016 založil vydavateľstvo 5Towns Records. Jedným z jeho cieľov je rozvíjať potenciál mladých podnikateľov a pomáhať im prostredníctvom novozaloženej spoločenskej iniciatívy „Self Made“.

Vedeli ste, že ... ?

  • Steve Madden LTD. sa dnes rozvinula v spoločnosť, ktorá je držiteľom licencií rôznych značiek, vrátane kabeliek, opaskov a vyhľadávanej značky pre tenisky Superga.
  • Steve Madden disponuje robustnou divíziou privátnych značiek, zatiaľ čo jej veľkoobchodná distribúcia zahŕňa obchodné domy, špecializované obchody, maloobchodníkov, národné reťazce a obchodníkov po celom svete.
  • Spoločnosť prevádzkuje viac ako 208 maloobchodných predajní v 70 krajinách.
  • Steve Madden udeľuje licencie na podaktoré zo svojich značiek tretím stranám pre uvedenie na trh a predaj určitých výrobkov, vrátane konfekčného oblečenia, odevu, intímneho oblečenia, odevov, okuliarov, šperkov, vôní, posteľnej bielizne a pančuchového tovaru.

Steve Madden: Muž, ktorý určuje trendy:


Všetky informácie o miestnych obchodoch a najnovšom sortimente značky Steve Madden nájdete na:

www.stevemadden.com.

Facebook @stevemaddenslovakia

Instagram @maddenshoeslover

- - Inzercia - -